Бугун ўзбек футболининг ёрқин вакилларидан бири, ҳозирда мураббийлик фаолиятини олиб бораётган Тимур Кападзе таваллуд айёмини нишонламоқда.
Тимур Тахирович Кападзе 1981 йил 5 сентябрь куни Фарғонада туғилган. У Ўзбекистон Миллий терма жамоаси сафида энг кўп ўйин ўтказган футболчи ҳисобланади. “Нефтчи”, “Пахтакор”, “Бунёдкор” ва “Локомотив” жамоалари сафида 12 бор Ўзбекистон чемпионлигини қўлга киритган. Айни вақтда Ўзбекистон Олимпия терма жамоаcи ва “Олимпик” клуби бош мураббийи сифатида фаолият олиб бормоқда. МОҚ қошида янги ташкил этилган клуб билан ёш мутахассис 1 мавсумнинг ўзида Суперлига йўлланмасини ҳал қилди. Жорий йил мамлакатимизда ўтган 23 ёшгача бўлган футболчилар ўртасидаги Осиё чемпионатида ўз шогирдлари билан кумуш медални қўлга киритди. Ёш иқтидорли мураббий ушбу муваффақиятлари эвазига Президентимиз томонидан “Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози” фахрий унвони билан тақдирланди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Тимур Кападзени бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

5 Сентября 2022 2283
Тимур Тахирович Кападзе родился 5 сентября 1981 года в Фергане. Один из немногих футболистов Национальной сборной Узбекистана, который провёл более 100 матчей. В составе команд “Нефтчи”, “Пахтакор”, “Бунёдкор” и “Локомотив” 12 раз становился чемпионом страны. В настоящее время является главным тренером Олимпийской сборной Узбекистана и клуба “Олимпик”. С недавно созданным клубом при НОК молодой специалист уже в 1 сезоне стал обладателем путёвки в Суперлигу. В этом году на чемпионате Азии среди игроков до 23 лет, который проходил в нашей стране, под его руководством юные футболисты завоевали серебряную медаль. Эти результаты молодого и талантливого тренера были отмечены Президентом почётным званием “Заслуженный тренер Республики Узбекистан”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Тимура Кападзе с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, дальнейших успехов и больших побед.