Маълумки, ҳар йили жонажон ватанимизнинг энг улуғ, энг азиз байрами ҳисобланмиш Мустақиллик куни арафасида давлатимизнинг эътибори ва қўллаб-қувватлаши билан спортимиз фахрийларига юксак эҳтиром кўрсатиб келинади. Мана шундай эзгу ташаббус анъанаси бу йил ҳам давом эттирилиб, умрларининг катта қисмини ўзбек спортининг бугунги ривожига сарф қилган фахрийларимизга пул мукофотлари топширилди.
Миллий Олимпия қўмитасида ўтган тадбирда Спортни ривожлантириш вазирининг ўринбосари Абдулла Аслонов, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, шунингдек, Баҳодир Махситов бошчилигидаги бир гуруҳ фахрийлар иштирок этишди.
Тадбирда сўз олганлар давлатимиз томонидан Мустақиллик байрами арафаси ҳар бир фуқароларимизга ўзгача шукуҳ улашиш мақсадида катта иш олиб борилаётгани, хусусан, кексаларнинг ҳолидан хабар олиниб, уларни қўллаб-қувватлаш кўзда тутилганини алоҳида таъкидладилар.
Шундан сўнг 42 нафар фахрийга Спортни ривожлантириш вазирлиги ва Миллий Олимпия қўмитасининг байрам совғалари топширилди. Якунда сўз олган фидойиларимиз уларга кўрсатилаётган бундай эътибордан мамнун эканликларини, келажакда ҳам спортимиз ривожи, жонажон Ватанимиз равнақи учун хизмат қилишга тайёр эканликларини билдиришди.

31 Августа 2022 2130
Как известно, каждый год в преддверии самого главного и дорогого праздника нашей Родины - Дня Независимости Республики Узбекистан ветераны спорта отмечаются со стороны государства. Добрая традиция такой благородной инициативы продолжилась и в этом году. Ветеранам, которые большую часть жизни посвятили развитию узбекского спорта, были вручены праздничные подарки.
В мероприятии, прошедшем в тёплой атмосфере в Национальном Олимпийском комитете, приняли участие заместитель министра Развития спорта Абдулла Асланов, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, а также известные ветераны узбекского спорта во главе с Бахадиром Махситовым.
Выступившие на мероприятии особо отметили, что в преддверии праздника Независимости со стороны государства проводится большая работа, чтобы каждый гражданин чувствовал опору со стороны Правительства и государства, в частности пожилым людям оказывается всесторонняя поддержка.
После этого 42 ветеранам были вручены денежные премии от имени Министерства развития спорта и Национального Олимпийского комитета. В заключение ветераны выразили особую благодарность за оказанное внимание, а также отметили готовность и в дальнейшем служить развитию узбекского спорта, процветанию нашей Родины.