Мукофотлар муборак, қадрли спорт фидойилари!
Куни кеча муҳтарам Президентимизнинг тегишли Фармонларига кўра, соҳа вакилларидан бир гуруҳи давлатимизнинг юксак унвонлари, орден ва медалларига муносиб кўрилди.
Шу муносабат билан спорт соҳасининг жонкуяр вакилларини чин қалбимиздан муборакбод этамиз.
Жонажон Ватанимиз мустақиллигининг ўттиз бир йиллик шодиёнаси арафасида юксак давлат мукофотларига лойиқ кўрилишингиз – бу аввало сизларнинг йиллар давомидаги машаққатли меҳнатларингиз, кечани кеча, кундузни кундуз демай Ватан шаъни-шавкатини улуғлаш, Янги Ўзбекистоннинг спорт ҳамжамияти олдидаги мавқейини ошириш йўлидаги заҳматларингиз маҳсули бўлган оламшумул ғалабаларнинг муносиб эътирофи, десак асло муболаға бўлмайди.
Юксак мукофотлар билан сизларни яна бир бор самимий қутлаган ҳолда барчангизга сиҳат-саломатлик, келгуси фаолиятингизда янгидан янги зафарлар, оилаларингизга бахту саодат, файз-барака тилаймиз.
Жонажон Ўзбекистонимизнинг байроғи энг нуфузли спорт мусобақаларида ҳамиша мағрур ҳилпирасин, мустақиллигимиз абадий бўлсин!

30 Августа 2022 1923
Накануне согласно соответствующему Указу главы государства группе представителей спорта были присвоены высшие звания, ордена и медали нашей страны.
В связи с этим искренне поздравляем Вас - преданных своему делу атлетов Узбекистана.
В преддверии 31-й годовщины Независимости нашей Родины вы признаны достойными высоких государственных наград – прежде всего, это признание вашего многолетнего упорного труда, побед, являющихся плодом неустанной работы на пути прославления страны на мировой арене, поднятии статуса Нового Узбекистана перед мировой спортивной общественностью.
Ваши победы на международной арене - это результат масштабных реформ в Узбекистане в направлении воспитания здорового и всесторонне развитого поколения, а также развития спорта в нашей стране.
Ещё раз искренне поздравляем вас с высокими наградами, желаю всем крепкого здоровья, новых побед, счастья и благополучия вашим семьям.