Бугун Ўзбекистон ўқ отиш федерацияси бош котиби Мардонбек Давронов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Мардонбек Давронов 1995 йил 23 август куни Тошкент вилоятида дунёга келган. Ёшлигида ўқ отиш спорти билан шуғулланган мутахассис кейинчалик инженер-дастурчи йўналишида олий маълумотга эга бўлди. Спортга бўлган қизиқиши устунлик қилиб, 2019 йилдан Ўзбекистон ўқ отиш спорти федерациясида ишлаб келмоқда. Ҳозирда мазкур федерациясининг бош котиби сифатида мерганларимизнинг юқори натижаларни қайд этишида ўз ҳиссасини қўшяпти.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Мардонбек Давроновни таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

23 Августа 2022 2203
Сегодня Генеральный секретарь Федерации стрельбы Узбекистана Мардонбек Давронов отмечает свой День рождения.
Мардонбек Давронов родился 23 августа 1995 года в Ташкентской области. Специалист, который в молодости занимался стрелковым спортом, впоследствии получил высшее образование по специальности инженер-программист. Из-за высокого интереса к спорту, с 2019 года работает в Федерации стрелкового спорта Узбекистана. В настоящее время, будучи Генеральным секретарем данной Организации, вносит свой вклад в достижение высоких результатов спортсменами.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Мардонбека Давронова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.