Адҳам Икрамов Коньядаги атлетлар шаҳарчасида делегациямиз вакиллари билан учрашди
Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов Туркиянинг Конья шаҳрида бўлиб ўтаётган V Ислом бирдамлиги ўйинларига ташриф буюрди. Вазир дастлаб Атлетлар шаҳарчасида спортчиларимиз билан учрашди. Улар билан яратилган шароитлар, беллашувларга олиб борилаётган тайёргарлик хусусида суҳбатлашди. Шунингдек, мусобақада шу пайтгача ғолиб ва совриндор бўлган ҳамюртларимизни эришган муваффақиятлари билан қутлади.
Шундан сўнг штаб вакиллари билан йиғилиш ўтказилди. Унда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов делегациямизнинг фаолияти, спортчиларимизнинг иштироки, штабда йўлга қўйилган ишлар ҳақида батафсил маълумот берди. Адҳам Икрамов штабда барча йўналишдаги масъуллар билан алоҳида гаплашар экан, жамоамиз эришадиган муваффақият ҳамманинг ўз ишини пухта бажариши ортидан келишини таъкидлади. Қолаверса, ҳар бир терма жамоа мураббийлари билан атлетларимизнинг ҳолати ва кутилаётган натижалар хусусида бирма бир гаплашиб чиқди.
Спортни ривожлантириш вазири ушбу ўйинларнинг аҳамияти қанчалик катта экани, ундаги муваффақиятли иштирокимиз орқали халқимиз ва давлатимиз раҳбарининг ишончини оқлаш лозимлигини яна бир карра эслатиб ўтди. Йиғилиш давомида иш самарадорлигини кучайтириш, атлетлар ва делегация аъзоларининг хавфсизлиги, саломатлигини таъминлаш бўйича барча масъулларга тегишли топшириқлар берилди.
Коньяга ташрифи давомида Адҳам Икрамов ўзаро ҳамкорлик алоқаларини кучайтириш йўлида бир қатор учрашувлар ўтказиши ҳам белгиланган.

Адхам Икрамов встретился с представителями делегации Узбекистана в Деревне атлетов в Конье
Министр Развития спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов посетил V Игры Исламской солидарности, проходящие в турецком городе Конья. Сначала министр встретился с нашими соотечественниками в Деревне атлетов. Он пообщался о созданных для спортсменов условиях, о подготовке к соревнованиям. Также Адхам Ильхамович поздравил спортсменов, которые к этому времени стали победителями и призёрами текущих соревнований, с достигнутыми успехами.
После этого состоялось совещание с представителями штаба. Заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов подробно рассказал о деятельности делегации Узбекистана, участии спортсменов, работе, проделанной в штабе. Адхам Икрамов отметил, что успех каждого будет зависеть от тщательного выполнения всеми своей работы. Кроме того, он поговорил с тренерами каждой сборной о состоянии атлетов и ожидаемых результатах.
Министр развития спорта ещё раз напомнил о важности этих Игр, о том, что благодаря успешному участию наших соотечественников в них, мы сможем оправдать доверие узбекского народа и главы государства. В ходе встречи всем ответственным лицам были даны соответствующие поручения по повышению эффективности работы, обеспечению безопасности и здоровья спортсменов и членов делегации.
В ходе визита в Конью Адхам Икрамов проведёт ряд встреч, направленных на укрепление взаимовыгодного сотрудничества.