Шерзод Ташматов таэквондо ва велоспорт бўйича терма жамоамиз вакиллари билан учрашди
Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари, Ўзбекистон таэквондо ассоциацияси раҳбари Шерзод Ташматов айни пайтда Конья шаҳрида бўлиб турган таэквондо ва велоспорт бўйича терма жамоаларимиз базасига ташриф буюриб, уларнинг шароитларини яқиндан ўрганди.
Дастлаб таэквондо бўйича спортчи ва мураббийлар штаби билан йиғилиш ўтказилди. Унда Шерзод Рихсибаевич ҳар бир жамоа вакили билан бирма бир суҳбатлашиб, уларнинг мусобақага олиб борган тайёргарлиги билан танишди. Сўз ўрнида бўлажак у Ислом бирдамлиги ўйинларининг аҳамияти, олдинга қўйилган вазифалар хусусида тўхталиб, барчадан беллашувлар давомида бор куч ва имкониятларини ишга солишларини сўради. Шунингдек, мусобақага тайёргарлик кўриш учун давлатимиз томонидан яратиб берилган шароитлар ҳақида тўхталар экан, бунга муносиб равишда юртимизга чиройли ғалабалар билан қайтиш зарурлигини таъкидлади.
Куннинг иккинчи ярмида МОҚ раиси ўринбосари велотрек базасида терма жамоамизнинг машғулотларини кузатди. Жараён давомида Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси бош котиби Козим Ўринбойхўжаев ҳамда бош мураббий Глеб Гройсман билан спортчиларимизнинг тайёргарлиги, руҳий ва жисмоний ҳолати ҳақида суҳбатлашди. Эслатиб ўтамиз, мусобақа доирасида дастлаб велотрек бўйича терма жамоамиз 5 августдан баҳсларга киришади.
Ҳар икки учрашув давомида Шерзод Ташматов мутасаддиларга атлетларимизнинг керакли натижаларга эришишлари учун барча керакли шароитларни яратиб бериш, уларнинг саломатлигини қаттиқ назорат қилиш бўйича керакли тавсияларни бериб ўтди.

Шерзод Ташматов встретился с представителями сборной Узбекистана по таэквондо WT и велоспорту
Заместитель председателя Национального Олимпийского комитета, глава Ассоциации таэквондо Узбекистана Шерзод Ташматов посетил базу сборных команд по таэквондо и велоспорту, которая в настоящее время находится в городе Конья, и поближе ознакомился с их условиями.
Сначала было проведено совещание со спортсменами и тренерским штабом по таэквондо. Шерзод Рихсибаевич побеседовал с представителями каждой команды и ознакомился с их подготовкой к соревнованиям. Он ещё раз напомнил на сколько значимы Игры Исламской солидарности, отметил задачи, которые стоят перед делегацией, и попросил всех приложить все усилия в ходе соревнований. Говоря об условиях, созданных нашим государством для подготовки к комплексным состязаниям, он отметил, что, соответственно, необходимо вернуться в страну с медалями.
Во второй половине дня заместитель председателя НОК наблюдал за тренировками сборной по велоспорту. В ходе визита Шерзод Ташматов вместе с Генеральным секретарём Федерации велосипедного спорта Узбекистана Козимом Уранбойходжаевым и главным тренером Глебом Гройсманом обсудили подготовку, психологическое и физическое состояние спортсменов. Напомним, что в рамках соревнований сборная Узбекистана по велотреку первыми начнёт своё участие в Играх Исламской солидарности с 5 августа.
В ходе посещения представителей обеих сборных Шерзод Ташматов дал ответственным лицам необходимые рекомендации по созданию всех необходимых условий для достижения отечественными атлетами желаемых результатов, по жёсткому контролю за их здоровьем.