Ўзбекистон стол тенниси федерациясининг раҳбариятида ўзгариш
Бугун Давлат солиқ қўмитасида Ўзбекистон стол тенниси федерацияси раиси Шерзод Кудбиев раҳбарлигида федерациянинг навбатдан ташқари сайлов конференцияси бўлиб ўтди.
Унда Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазири Адхам Икрамов, Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, мутахассислар, мураббийлар, спортчилар, ҳакамлар, шунингдек, Давлат солиқ қўмитаси марказий аппарати ва ҳудудий давлат солиқ бошқармаси бошлиқлари (видеоконфренцалоқа платформаси орқали) иштирок этди.
Кун тартибида федерация устави ва ташкилий тузилмасини тасдиқлаш, жумладан, федерация бош котиби, ижрочи директори, раис ўринбосарлари ва ҳудудий бўлинмалар раҳбарларини сайлаш, шунингдек, соҳадаги мавжуд муаммоларни бартараф этиш масалалари ҳам кўриб чиқилди.
Қайд этиш жоиз, стол тенниси мамлакатимизда энг оммавий спорт турларидан бири бўлиб, ёшларимиз бўш вақтларини мазкур спорт билан ўтказишни яхши кўришади. Буни тадбирда сўзга чиққан расмийлар ҳам алоҳида таъкидлашди. Шунингдек, улар бу каби спорт турлари мамлакатимизда соғлом турмуш тарзи тарғиботида муҳим ўрин тутиши, бундан кейин уни ёшлар орасида янада оммалаштириш зарурлигини қўшимча қилишди.
Конференцияда федерация бош котиби лавозимига Шерзод Пардаев, ижрочи директор лавозимига эса Ойбек Музаффаровнинг номзодлари кўрсатилди ва ушбу мутахассислар конференция иштирокчилари томонидан бир овоздан янги лавозимга сайланишди.
Тадбир давомида соҳани ривожлантириш бўйича амалга оширилиши лозим бўлган ишлар, кечиктириб бўлмайдиган вазифалар белгилаб олинди.

Изменения в руководстве Федерации настольного тенниса Узбекистана
Сегодня в Государственном налоговом комитете под председательством главы Федерации настольного тенниса Узбекистана Шерзода Кудбиева состоялась внеочередная выборная конференция Федерации.
В нём приняли участие министр Развития спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Ойбек Касимов, специалисты, тренеры, спортсмены, судьи, а также руководители Центрального аппарата Государственного налогового комитета и территориальных государственных налоговых управлений (через платформу видеоконференцсвязи).
На повестке дня также были рассмотрены вопросы утверждения Устава и организационной структуры Федерации, в том числе избрания Генерального секретаря, исполнительного директора, заместителей председателя и руководителей территориальных подразделений Федерации, а также устранения имеющихся проблем в данной сфере.
Стоит отметить, что настольный теннис является одним из самых популярных видов спорта в нашей стране, и молодёжь Узбекистана любит проводить свободное время, играя в настольный теннис. Это особо отметили выступившие на мероприятии ответственные лица. Они также подчеркнули, что такие виды спорта играют важную роль в пропаганде здорового образа жизни среди населения, и что в дальнейшем необходимо ещё больше популяризировать его среди молодёжи.
На конференции на должность Генерального секретаря Федерации была выдвинута кандидатура Шерзода Пардаева, а на должность исполнительного директора-Ойбека Музаффарова, которые были единогласно избраны участниками конференции на новую должность.
В ходе мероприятия определены задачи и решены актуальные вопросы, которые необходимо выполнить для дальнейшего развития данной сферы.