РСТИАМ мутахассислари таэквондочиларимизнинг саломатлигини кўздан кечиришди
Миллий Олимпия қўмитаси қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази мутахассислари Конья-2021 V Ислом бирдамлиги ўйинларига тайёргарлик кўраётган таэквондо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоларининг жисмоний-физиологик ҳолати, овқатланиши ва оғир юкламалардан сўнг спортчилар организмида юз бераётган ўзгаришларни ўрганиш мақсадида Ангрен шаҳрида жойлашган спорт базасига ташриф буюрдилар.
Марказнинг спорт федерациялари билан ишлаш бўйича директор ўринбосари Суннатилла Юлчиев бошчилигидаги мутахассислар терма жамоамиз бош мураббийи Павел Хан билан учрашиб, тайёргарлик жараёнлари қандай кечаётгани ва спортчиларнинг жисмоний ҳолати билан боғлиқ масалалар юзасидан фикр алмашдилар.
Диетолог шифокор Антоний Малков эса Янгиободдаги спорт базасининг ошхонасидаги ҳолатни ўрганиб, спортчиларнинг овқатланиш рациони билан боғлиқ тавсияларини берди.
Шундан сўнг, шифокорлар Павел Хан ҳамроҳлигида спортчилар билан шахсан учрашиб, машғулот жараёни ва уларнинг жисмоний ҳолатлари юзасидан суҳбат ўтказишди.
Якунда бош мураббий билан маслаҳатлашган ҳолда таэквондо бўйича миллий терма жамоа аъзоларини 25 июль санасида Республика спорт тиббиёти илмий-амалий марказида чуқурлаштирилган текширувдан ўтказиш келишиб олинди.

Специалисты РНПЦСМ провели медосмотр сборной Узбекистана по таэквондо WT
Специалисты Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при Национальном Олимпийском комитете посетили спортивную базу, расположенную в городе Ангрен, с целью изучения физико-физиологического состояния, питания и изменений, происходящих в организме спортсменов после тяжёлых физических нагрузок, членов сборной Узбекистана по таэквондо WT, готовящихся к Играм Исламской солидарности Конья-2021.
Специалисты Центра во главе с заместителем директора по работе со спортивными Федерациями Суннатиллой Юльчиевым встретились с главным тренером команды Павлом Ханом и обменялись мнениями о ходе подготовительных процессов и физическом состоянии единоборцев.
Врач-диетолог Антоний Мальков, изучив состояние столовой спортивной базы в Янгиабаде, дал рекомендации по рациону питания атлетов.
После этого врачи в сопровождении Павла Хана лично встретились со спортсменами и провели беседу о тренировочном процессе и их физическом состоянии.
По итогам консультации с главным тренером было решено провести 25 июля углубленное обследование членов Национальной сборной по таэквондо в самом Республиканском научно-практическом центре спортивной медицины.