Пойтахтимизда старт олган оғир атлетика бўйича Осиё чемпионатининг тантанали очилиш маросими ўтказилди
Бугун “Юнусобод" спорт мажмуасида оғир атлетика бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатининг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтди. Ушбу мусобақада қитъамизнинг 21 мамлакатидан ташриф буюрган 300 нафарга яқин ёш оғир атлетика юлдузлари ғолиблик учун баҳс олиб боришади.
Маросимда Ўзбекистон Республикаси Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов, Халқаро оғир атлетика федерацияси президенти Муҳаммад Жалуд, Осиё оғир атлетика федерацияси президенти Муҳаммад Юсуф Ал Манага иштирок этиб, мамлакатимизда ушбу спорт йил сайин катта суратлар билан ривожланиб бораётгани, бу борада давлатимизнинг спортни ҳар томонлама қўллаб-қувватлаётганини алоҳида таъкидлашди.
Эслатиб ўтамиз, ушбу қитъа биринчилиги 25 июлга қадар давом этади. Фурсатдан фойдаланиб, унда иштирок этадиган барча юртдошларимизга чемпионлик шоҳсупага кўтарилишларини тилаб қоламиз.

Состоялась торжественная церемония открытия ЧА по тяжёлой атлетике Ташкент-2022
Сегодня в столице стартовало континентальное первенство по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи. Торжественная церемония открытия соревнований состоялось в спортивном комплексе “Юнусабад”.
На мероприятии выступили министр Развития спорта Республики Узбекистан Адхам Икрамов, президент Международной федерации тяжёлой атлетики Мухаммед Джалуд, президент Азиатской федерации тяжёлой атлетики Мохамед Юсуф аль Мана. Официальные лица отметили, что подобные соревнования играют большую роль в усилении пропаганды здорового образа жизни среди населения и выразили уверенность в том, что в будущем не раз прозвучит Государственный гимн республики Узбекистан на самых крупных и престижных стартах.
Напомним, что на домашнем континентальном первенстве, которое продлится до 25 июля, за победу будут бороться представители 21 страны.