Тошкентда оғир атлетика бўйича Осиё чемпионати бошланди
Пойтахтимиздаги “Юнусобод спорт мажмуаси”да оғир атлетика бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасидаги қитъа биринчилиги старт олди. 21 мамлакатдан ташриф буюрган полвонлар 25 июлга қадар Осиё чемпионлиги учун баҳс олиб боришади.
Жўрабек Зоиров ва Нурилло Тоғаев мураббийлигидаги жамоамиз ушбу мусобақада деярли ҳар бир вазн тоифасида медаллар учун кураш олиб боради. Бугун ўсмир йигитлар ўртасида -49, қизлар тоифасида -40 кг вазн тоифаларида ғолиб ва совриндорлар аниқлаб олинади. Соат 16:00 да эса мусобақанинг тантанали очилиш маросими бўлиб ўтади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси бўлажак мусобақада юртдошларимизга омад ва зафарлар тилаб қолади.

В Ташкенте стартовал ЧА по тяжёлой атлетике
В столичном спортивном комплексе “Юнусабад”стартовало первенство континента по тяжёлой атлетике среди юниоров и молодёжи. Спортсмены из 21 страны будут бороться за чемпионский титул до 25 июля.
Отечественная команда под руководством Джурабека Зоирова и Нурилло Тогаева будет выступать практически в каждой весовой категории, включённой в соревновательную программу. Сегодня будут определены победители и призёры в весовой категории до 49 кг среди юношей и до 40 кг среди девушек. В 16:00 состоится торжественная церемония открытия ЧА.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает отечественным атлетам удачи и ярких побед в предстоящих соревнованиях.