Лайлохон Собирова Осиё чемпиони, яна икки қизимиз шоҳсупада
Манама шаҳри (Баҳрайн) мезбонлик қилаётган спорт курашлари бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатида яна бир кун ортда қолди. Қувонарлиси, унда баҳс олиб борган 3 нафар қизимиз шоҳсупага кўтарилди.
-57 кг вазн тоифасида гиламга чиққан Лайлохон Собирова барча рақибаларини мағлубиятга учратиб, қитъа чемпионлигини қўлга киритди. -53 кг вазн тоифасида Дилшoда Матназарова айлана тизимда ўтган беллашувлар якунида кумуш медалга сазовор бўлган бўлса, -62 кг вазнда Рушана Абдирасулова шоҳсупанинг учинчи поғонасидан жой олди.
Шу тариқа, курашчи қизларимиз қитъа биринчилигини 1 тадан олтин ва кумуш, шунингдек, 2 та бронза медали билан якунлашди. Аҳамиятлииси, ушбу натижа билан аёллар терма жамоамиз Япония ва Ҳиндистондан сўнг умумжамоа ҳисобида учинчи ўринни эгаллади. Энди ёш эркин кураш усталари ўз маҳоратларини намойиш этадилар.

Представительницы сборной Узбекистана по женской борьбе завоевали награды ЧА
Очередной день турнира молодёжного чемпионата Азии по спортивной борьбе, который проходит в городе Манама (Бахрейн) подарил болельщикам узбекского спорта хорошее настроение. На пьедестал почёта поднялись 3 наши соотечественницы.
Лайлохон Собирова, выступающая в весовой категории до 57 кг, одолела всех своих соперниц и стала чемпионкой континентального первенства. В весе до 53 кг Дилшода Матназарова по итогам состязаний, прошедших по круговой системе, завоевала серебряную медаль, а в категории до 62 кг Рушана Абдирасулова заняла третье место.
Таким образом, делегация Узбекистана по женской борьбе завершила континентальное первенство по 1 золотой и серебряной, а также 2 бронзовыми наградами. Примечательно, что с таким результатом наши соотечественницы заняли третье место в общекомандном зачёте, пропустив вперёд сборные Японии и Индии. Теперь за награды чемпионата Азии будут бороться представители вольной борьбы.