Регбичиларимиз иккинчи дивизионга чиқиш арафасида
Айни кунларда Қирғизистон пойтахтида регби-15 бўйича учинчи дивизион вакиллари ўртасида Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Унда иштирок этаётган терма жамоамиз ҳал қилувчи босқичга етиб келди.
Саралаш баҳсларидан муваффақиятли ўтган вакилларимиз ярим финалда Мўғулистон термасини 17:10 ҳисобида мағлубиятга учратишга муваффақ бўлди. Энди ҳамюртларимиз финалда Қозоғистонга қарши беллашишади.
Ушбу баҳс ғолибнинг иккинчи дивизионга йўлланма олиши билан янада аҳамиятли. Эртага бўлиб ўтадиган ўйинда йигитларимизга омад тилаб қоламиз.

Сборная Узбекистана по регби на пороге второго дивизиона
В настоящее время в столице Кыргызстана проходит чемпионат Азии по регби-15 среди представителей третьего дивизиона. Участвующая в нём сборная Узбекистана достигла решающей стадии.
Наши соотечественники, успешно прошедшие отборочные матчи, в полуфинале обыграли сборную Монголии со счетом 17:10. Теперь в финале им будет противостоять команда Казахстана.
Стоит отметить, что победитель ЧА получит путёвку во второй дивизион. Мы желаем удачи сборной Узбекистана в решающей встреча, которая состоится уже завтра.