Олимпия ўйинлари совриндори Ихтиёр Наврўзов 33 ёшда!
Бугун таниқли эркин курашчимиз, Олимпия ўйинлари совриндори Ихтиёр Наврўзов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Ихтиёр Наврўзов 1989 йил 5 июль куни Бухорода туғилган. Наврўзов фаолияти давомида Осиё чемпионати ва Осиё ўйинлари, жаҳон чемпионатида бир неча бор шоҳсупага кўтарилган. Айниқса, 2016 йил Рио Олимпиадасида -65 кг вазн тоифасида бронза медали учун кечган баҳсда қўлга киритган ажойиб ғалабаси алоҳида аҳамият касб этади. Ушбу муваффақиятлари эвазига "Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спортчи" фахрий унвони билан тақдирланган.
Ўзбекистон Миллий Oлимпия қўмитаси Ихтиёр Наврўзовни бугунги таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Призёру Олимпийских игр Ихтиёру Наврузову - 33!
Сегодня известный борец вольного стиля, призёр Олимпийских игр Ихтиёр Наврузов отмечает свой День рождения.
Ихтиёр Наврузов родился 5 июля 1989 года в Бухаре. За свою карьеру Наврузов неоднократно поднимался на пьедестал почёта на континентальных первенствах, а также является медалистом чемпионата мира и Азиатских игр. На Олимпиаде Рио-2016, выступая в весе до 65 кг, стал обладателем бронзовой награды. За эти успехи удостоен почётного звания "Заслуженный спортсмен Республики Узбекистан".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ихтиёра Наврузова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и всех благ.