Боксчиларимиз “Елорда кубоги”да 16 та медалга сазовор бўлишди
Қозоғистоннинг Нур-Султон шаҳрида бокс бўйича халқаро "Елорда кубоги" мусобақаси ўз ниҳоясига етди. Кучли бокс мактабига эга бўлган 10 дан ортиқ мамлакат вакиллари иштирок этган турнирда ҳамюртларимиз 16 та медаль жамғаришди.
Маълум қилганимиздек, бугун турнирнинг финал баҳслари бўлиб ўтди. Муросасиз жанглар якунида Лазизбек Мулложонов ҳамда Нигина Ўктамова олтин медалларга сазовор бўлишди. Мусобақа якунига кўра, Ўзбекистон эркаклар ва аёллар терма жамоалари 2 та олтин, 5 та кумуш ва 9 та бронза медалларини қўлга киритди. Терма жамоамиз сафида қуйидаги боксчилар совриндор бўлишди:
Олтин:
+92 кг: Лазизбек Мулложонов
Кумуш:
-57 кг: Ситора Турдибекова
-48 кг: Асилбек Жалилов
-75 кг: Саиджамшид Жафаров
Бронза:
-48 кг: Маржона Савриева
-75 кг: Соҳиба Рўзметова
-51 кг: Шаҳзод Музаффаров
-57 кг: Дилшод Абдумуродов
-60 кг: Адҳамжон Муҳиддинов
-63,5 кг: Мужибилло Турсунов
+92 кг: Жаҳонгир Зокиров.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон бокс федерацияси ва спортчиларимизни мазкур мусобақада қўлга киритилган муваффақият билан самимий қутлайди.

Узбекские боксёры завоевали 16 медалей на "Кубке Елорды"
В казахстанском городе Нур-Султан завершился международный турнир по боксу "Кубок Елорды". На турнире, в котором приняли участие представители более 10 стран, наши соотечественники завоевали 16 медалей.
Как мы сообщали ранее, сегодня состоялись финальные встречи. По итогам бескомпромиссных боёв Лазизбек Мулложонов и Нигина Уктамова завоевали золотые медали. В результате мужская и женская сборные Узбекистана завоевали 2 золотые, 5 серебряных и 9 бронзовых медалей.
+92 кг: Лазизбек Мулложонов
-48 кг: Асилбек Джалилов
-48 кг: Маржона Савриева
-51 кг: Шахзод Музаффаров
-57 кг: Дилшод Абдумуродов
-63,5 кг: Мужибилло Турсунов
+92 кг: Джахонгир Зокиров.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию бокса Узбекистана и спортсменов с этим успехом.