Бугун Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазири ўринбосари, полковник, Ўзбекистон дзюдо федерацияси раиси ўринбосари Нарбаев Алишер Тўхтаевич ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Сўнгги йилларда мамлакатимизда ёш авлодни баркамол этиб тарбиялаш, уларнинг ҳаётга мустақил қадам қўйишлари учун барча зарур шароитларни яратишга қаратилган тизимли ишлар амалга оширилмоқда. Бунинг ёрқин бир мисоли сифатида Алишер Тўхтаевич бошчилигида ёшларни жисмоний тарбия ва спортга кенг жалб этиш, умидли ҳамда истиқболли спортчиларни тарбиялашга қаратилган кенг кўламли ишларни айтиш мумкин.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Алишер Нарбаевни таваллуд куни билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Алишера Нарбаева!
Сегодня заместитель министра Обороны Республики Узбекистан, полковник, заместитель председателя Федерации дзюдо Узбекистана Нарбаев Алишер Тухтаевич отмечает свой День рождения.
В последние годы в стране проводится системная работа, направленная на гармоничное воспитание представителей подрастающего поколения, создание всех необходимых условий для их всестороннего развития. Ярким примером этого является широкомасштабная работа под руководством Алишера Тухтаевича, направленная на широкое привлечение молодёжи к занятиям физической культурой и спортом, воспитание перспективных и достойных спортсменов.
Национальной Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Алишера Нарбаева с Днём рождения, желает крепкого здоровья и долгих лет жизни.