Қаҳрамон Жалилов ҳамда Чарос Қаюмовани табриклаймиз!
Бугун Ўзбекистон регби федерацияси Бош котиби Қаҳрамон Жалилов ҳамда маҳоратли таэквондочимиз Чарос Қаюмова таваллуд кунларини нишонлашмоқда.
Қаҳрамон Жалилов 1952 йил дунёга келган. 1976 йил Тошкент давлат политехника институтини тамомлаган. Спортчилик фаолияти давомида регби бўйича “Политехник” жамоаси сафида ҳаракат қилган. Ўзбекистон регби федерацияси Бош котиби сифатида ушбу спорт турини оммалаштириш йўлида бир қатор ишларни амалга оширди. Жумладан, унинг саъй-ҳаракатлари билан Наманган, Тойлоқ, Урганч ОЗКларида регби бўлимлари ташкил этилди. Яна бир қатор ҳудудларда эса жорий йилдан регби йўналишлари фаолиятини бошлайди. Бир қатор ёш тоифасидаги жамоаларимиз халқаро майдонда улкан ютуқларга эришиб келмоқда.
Чарос Қаюмова 1999 йил 1 июль куни Тошкент вилоятида туғилган. Таэквондо WT бўйича 2019 йил Хитойнинг Ухань шаҳрида ўтказилган Бутунжаҳон армия ўйинлари ғолиби. 2021 йил Ливанда ўтказилган Осиё чемпионати ҳамда “Beyrut Open” халқаро мусобақасида олтин медални қўлга киритди. Бу йил Корея Республикасида ўтган қитъа биринчилигида кумуш медалга сазовор бўлди. Қаюмова Осиё ўйинлари, жаҳон чемпионати ва бошқа бир қатор нуфузли мусобақаларда терма жамоамиз шарафини муносиб ҳимоя қилиб келмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Қаҳрамон Жалилов ва Чарос Қаюмовани таваллуд куни билан табриклаб, уларга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Кахрамона Джалилова и Чарос Каюмову!
Сегодня свой День рождения отмечают Генеральный секретарь Федерации регби Узбекистана Кахрамон Джалилов и таэквондистка Чарос Каюмова.
Кахрамон Джалилов родился в 1952 году. В 1976 году окончил Ташкентский государственный политехнический институт. За свою спортивную карьеру выступал за команду "Политехник". В качестве Генерального секретаря Федерации регби Узбекистана провёл ряд мероприятий по популяризации данного вида спорта. В частности, под его руководством в Наманганской, Тойлокской, Ургенчской КОР были созданы отделения регби, а в ряде других регионов начнут свою деятельность с текущего года. Команды в различных возрастных группах добиваются больших успехов на международной арене.
Чарос Каюмова родилась 1 июля 1999 года в Ташкентской области. Победительница Всемирных армейских игр по таэквондо WT 2019 года в Ухане (Китай). В 2021 году завоевала золотые медали на чемпионате Азии в Ливане, а также на международном турнире “Бейрут Open”. В этом году она была удостоена серебряной награды на континентальном первенстве в Республике Корея. Каюмова достойно защищает честь страны на Азиатских играх, чемпионатах мира и ряде других престижных соревнований.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Кахрамона Джалилова и Чарос Каюмову с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и долгих лет жизни.