Рафалович қитъамизда тенгсиз, Осипова бронза медали соҳибаси
Корея Республикасида таэквондо WT бўйича Осиё чемпионати қизғин давом этмоқда. Қувонарлиси, мусобақанинг бугунги куни ҳам таэквондочиларимиз учун муваффақиятли ўтди.
Чемпионатда -87 кг вазн тоифасида юртимиз шарафини ҳимоя қилган икки карра ЖЧ финалчиси Никита Рафалович барча рақибларини мағлубиятга учратиб, олтин медални қўлга киритди. У финалда иорданиялик Фаҳед Сбейҳидан устун келди. Аёллар ўртасида +73 кг вазн тоифасида иштирок этган Светлана Осипова юртимизга бронза медали билан қайтадиган бўлди.
Никитанинг ушбу ғалабаси орқали Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси ҳисобидаги олтин медаллар сони учтага етди. Йигитларимиз бу билан умумжамоа ҳисобида Жанубий Кореяни ҳам ортда қолдириб, биринчи ўринга чиқиб олишди.

Никита Рафалович - чемпион Азии, у Светланы Осиповы - бронза континентального первенства
В Республике Корея продолжается чемпионат Азии по таэквондо WT. Отрадно отметить, что и сегодняшний день подарил сборной Узбекистана награды столь важных стартов.
Двукратный финалист чемпионата мира Никита Рафалович, защищавший честь нашей страны на первенстве континента в весовой категории до 87 кг завоевал золотую медаль. В финале он одолел Фахеда Сбейхи из Иордании. Светлана Осипова, выступавшая в весовой категории свыше 73 кг удостоилась бронзовой награды.
Благодаря этой победе количество золотых медалей на счету мужской сборной Узбекистана по таэквондо WT на данном чемпионате достигло трёх. Отечественные атлеты вышли на первое место в общекомандном зачёте, опередив одного из лидеров по данной дисциплине - Южную Корею.