Бадиий гимнастикачиларимиз бугунги баҳсларни олтита медаль билан якунлашди
Таиландда ўтаётган бадиий гимнастика бўйича Осиё чемпионатининг навбатдаги кун беллашувлари ортда қолди. Ушбу кун дастурида маҳоратли қизларимиз олти бор шоҳсупага кўтарилишди.
Кун давомида жамоамиз жамғарган медаллар 3 та олтин, 1 та кумуш ва 2 та бронзани ташкил этди. Тахмина Икромова кўпкураш, Наталья Усова ёшлар ўртасида ҳалқадаги дастурда олтин медалга сазовор бўлган бўлсалар, кўпкураш йўналишида ҳам қизларимиз бош совринга эга чиқишди.
Шаҳзода Ибрагимова, Наргиза Жуманиёзова, Нилуфар Аъзамова, Мумтоза Исҳоқзода, Хуршида Абдурауфова ва Мария Пакдан иборат жамоамизнинг 5 ҳалқада бажарган чиқиши кумуш медалга лойиқ кўрилди. Анастасия Саранцованинг тўп билан, ёшлар жамоамизнинг (Доменика Дамирова, Виктория Нескубо, Иродахон Содиқова, Диёра Бахтиёрова, Мубина Камолова ва Ясмин Амира Мирзаярова) арқон билан ижро этган дастури эса бронза медалларини келтирди.
Эртага мусобақанинг сўнгги кун беллашувлари ўтказилади. Унда ҳам жамоавий ва яккалик дастурларида медаллар ўз эгаларига топширилади.

Сборная Узбекистана по художественной гимнастике завоевала ещё 6 наград ЧА
В Таиланде продолжается чемпионат Азии по художественной гимнастике. В программе сегодняшнего дня соревнований грации Узбекистана поднялись на пьедестал почёта.
В течение очередного дня первенства отечественная сборная завоевала: 3 золотые, 1 серебряную и 2 бронзовые медали. Первых мест удостоились Тахмина Икромова - в многоборье, команда - в групповых упражнениях также в многоборье и Наталья Усова в соревнованиях с обручем.
Серебряной медали в упражнениях с пятью обручами удостоились групповички, в составе Шахзоды Ибрагимовой, Наргизы Джуманиязовой, Нилуфар Азамовой, Мумтозы Исхокзодой, Хуршиды Абдурауфовой и Марии Пак.
Бронзовые награды достались Анастасии Саранцевой, выступавшая с мячом и в групповых состязаниях в упражнении с пятью скакалками команда в составе Доменики Дамировой, Иродахон Садиковой, Диёры Бахтиёровой, Мубины Камоловой и Ясмин Амира Мирзаяровой.
В заключительный день первенства континента лучших определят как в командной, так и в одиночной программах.