Спортни ривожлантириш вазири Адхам Икрамов Аргентина Республикасининг мамлкатимиздаги Фавқулодда ва мухтор элчиси (қароргоҳи Москва шаҳрида) Эдуардо Антонио Зуайнни қабул қилди. Шунингдек, учрашувда Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раисининг биринчи ўринбосари, Ўзбекистон футбол ассоциацияси биринчи вице-президенти Равшан Ирматов иштирок этди.
Суҳбат давомида икки мамлакат ўртасида спорт соҳасидаги ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати, келгусидаги истиқболлари ва режалари муҳокама қилинди. Шунингдек, элчи жаноблари Аргентина Янги Ўзбекистонни ривожлантириш стратегиясининг амалга оширилиш жараёнини катта қизиқиш билан кузатаётгани, бу борада мамлакатимиз билан ҳамкорликни ҳар томонлама ривожлантиришни устувор вазифа деб билиши ва икки томонлама алоқалар йўлида амалий чоралар кўришга тайёр эканлигини маълум қилди.
Спортни ривожлантириш вазири Аргентина спорт соҳасида, хусусан футболда кўплаб ютуқларга эришгани ва бу Ўзбекистон футболи учун катта тажриба алмашишга яхши имконият эканлигини таъкидлади. Шу билан бирга, Равшан Ирматов икки мамлакатнинг миллий футбол клублари ўртасида ўртоқлик учрашувларини ўтказиш, мутахассислар ўртасида тажриба алмашиш борасида қатор таклифлар берди.
Буларга жавобан, Эдуардо Антонио Зуайнни мазкур таклифларни қўллаб қувватлаган ҳолда, ҳамкорликка тайёр эканлигини маълум қилди.

Узбекистан – Аргентина - сотрудничество, в котором рассматриваются новые пути развития спорта!
Министр Развития спорта Адхам Икрамов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Аргентинской республики в Узбекистане (со штаб-квартирой в Москве) Эдуардо Антонио Зуайна. Во встрече также приняли участие Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, первый заместитель председателя Комитета, первый вице-президент Ассоциации футбола Узбекистана Равшан Ирматов.
В ходе беседы были обсуждены текущее состояние, перспективы и планы сотрудничества двух стран в спортивной сфере. Также Эдуардо Антонио Зуайна сообщил, что Аргентина с большим интересом наблюдает за процессом реализации стратегии развития Нового Узбекистана, считает приоритетной задачей всестороннее сотрудничество с Узбекистаном в этом направлении и готова принять практические меры по налаживанию двусторонних связей.
Министр Развития спорта отметил, что Аргентина добилась больших успехов в спортивной сфере, в частности в футболе, и это хорошая возможность для узбекского футбола обменяться необходимым опытом. В то же время Равшан Ирматов внёс ряд предложений по проведению товарищеских матчей между Национальными футбольными клубами, обмену опытом между специалистами обеих стран.
В ответ на это Эдуардо Антонио Зуайни выразил готовность к сотрудничеству, поддержав эти предложения. Кроме того, в ходе встречи были обсуждены предстоящие мероприятия, проекты сотрудничества.