Бадиий гимнастикачиларимиз Осиё чемпионатида ғолиб бўлиб, Токио-2020 йўлланмасини қўлга киритишди
Айни кунларда пойтахтимизда бадиий гимнастика бўйича лицензион Осиё чемпионати бўлиб ўтаётган ҳақида маълум қилган эдик. Бироз аввал мусобақанинг гуруҳ машқи дастурида иштирок этган қизларимиз ўз ғалабаларини тантана қилдилар.
Регламентга кўра, мусобақада яккалик ва гуруҳ машқи бўйича Токио-2020 йўлланмалари ўйналмоқда. Лицензиялар фақат мусобақа ғолибларигагина тақдим қилинади. Гуруҳ машқида иштирок этган ҳамюртларимиз 5 та тўп, шунингдек, 3 халқа ва 2 жуфт булава дастурларида рақобатчиларини сезиларли даражада ортда қолдириб, энг юқори натижани қайд этишди.
Бадиий гимнастика бўйича Осиё чемпионати.
Гуруҳ машқи
1. Ўзбекистон – 83.95
2. Жанубий Корея – 61.90
3. Таиланд – 43.95
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон гимнастика федерацияси мутасаддиларини, мураббий Екатерина Пирожкова, спортчиларимиз Нилуфар Шомуродова, Ксения Александрова, Динара Равшанбекова, Севара Сафоева ва Камола Эрназаровани қўлга киритилган ушбу муваффақият билан самимий табриклаб қолади.

Сборная Узбекистана по художественной гимнастике завоевала лицензию в Токио-2020
Как ранее нами сообщалось, в настоящее время в Ташкенте проходит чемпионат Азии по художественной гимнастике. Несколько минут назад наши девушки в групповых упражнениях завоевали победу.
Согласно регламенту, в соревновании разыгрываются лицензии Токио-2020 в индивидуальных и групповых упражнениях. Завоевать лицензии могут только победительницы соревнования. Наши девушки, выступавшие в групповых упражнениях в многоборье, выиграли золотую медаль.
Чемпионат Азии по художественной гимнастике.
Групповые упражнения.
1. Узбекистан — 83.95
2. Южная Корея — 61.90
3.Таиланд — 43.95
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет федерацию гимнастики Узбекистана, Екатерину Пирожкову и её подопечных Нилуфар Шомурадову, Ксению Александрову, Динару Равшанбекову, Севару Сафоеву и Камолу Ирназарову с такой яркой победой.