Бадиий гимнастикачиларимиз Осиё чемпионатида ғолиб бўлиб, Токио-2020 йўлланмасини қўлга киритишди
Айни кунларда пойтахтимизда бадиий гимнастика бўйича лицензион Осиё чемпионати бўлиб ўтаётган ҳақида маълум қилган эдик. Бироз аввал мусобақанинг гуруҳ машқи дастурида иштирок этган қизларимиз ўз ғалабаларини тантана қилдилар.
Регламентга кўра, мусобақада яккалик ва гуруҳ машқи бўйича Токио-2020 йўлланмалари ўйналмоқда. Лицензиялар фақат мусобақа ғолибларигагина тақдим қилинади. Гуруҳ машқида иштирок этган ҳамюртларимиз 5 та тўп, шунингдек, 3 халқа ва 2 жуфт булава дастурларида рақобатчиларини сезиларли даражада ортда қолдириб, энг юқори натижани қайд этишди.
Бадиий гимнастика бўйича Осиё чемпионати.
Гуруҳ машқи
1. Ўзбекистон – 83.95
2. Жанубий Корея – 61.90
3. Таиланд – 43.95
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон гимнастика федерацияси мутасаддиларини, мураббий Екатерина Пирожкова, спортчиларимиз Нилуфар Шомуродова, Ксения Александрова, Динара Равшанбекова, Севара Сафоева ва Камола Эрназаровани қўлга киритилган ушбу муваффақият билан самимий табриклаб қолади.

The national team of Uzbekistan in rhythmic gymnastics won a license in Tokyo-2020
As we previously reported, the Asian Rhythmic Gymnastics Championship is currently being held in Tashkent. A few minutes ago, our girls won a victory in group exercises.
According to the regulations, Tokyo 2020 licenses are awarded in individual and group exercises in the competition. Only the winners of the competition can win licenses. Our girls, who performed in the group exercises in the all-around, won a gold medal.
Asian Rhythmic Gymnastics Championship.
Group exercises.
1. Uzbekistan — 83.95
2. South Korea — 61.90
3. Thailand — 43.95
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the Gymnastics Federation of Uzbekistan, Ekaterina Pirozhkova and her wards Nilufar Shomuradova, Ksenia Aleksandrova, Dinara Ravshanbekov, Sevara Safoeva and Kamola Irnazarova on such a bright victory.