Бугун дзюдо бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Давлат Бобонов туғилган кунини нишонламоқда.
Давлат Бобонов 1997 йил Навоий вилоятида туғилган. Самарқанд дзюдо мактаби тарбияланувчиси. Курашчилар оиласида туғилган Бобонов ўз ҳаётини дзюдо билан боғлади ва ушбу спорт турида ёшлар ўртасида Осиё чемпионати (2016), Тошкент Гран-приси (2016) ва Дюсселдорф «Катта дубулға» (2020) турнирлари ғолибига айланди. 2020 йил Ўзбекистоннинг энг яхши спортчиси деб топилган. Айни пайтда полвонимиз -90 килограмм вазн тоифасида Токио Олимпиадасига йўлланма берувчи поғонадан жой олган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси дзюдочимизни бугунги таваллуд айёми билан табриклайди. Полвонимизга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан зафарлар тилаб, айни кунларда давом этаётган жаҳон чемпионати ва яқинлашиб келаётган Токио-2020 Олимпия ўйинларида омад ёр бўлсин, деб қоламиз.

Поздравляем Давлата Бобонова!
Давлат Бобонов родился 7 июня 1997 года в Навоийской области. Воспитанник Самаркандской школы дзюдо. Бобонов пошёл по стопам своих предков-борцов и стал дзюдоистом. Победитель чемпионата Азии 2016 года, Ташкентского Гран-При 2016 года и турнира из серии «Большого Шлема» 2020 года в Дюссельдорфе. В 2020 году был признан лучшим спортсменом Узбекистана. В настоящее время находится в зоне путёвки Олимпийского рейтинга (в весовой категории -90 кг).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, успехов и долгих лет жизни.