Ҳозирда мамлакатимиз бўйлаб «Ёшлар ойлиги» бошланди. Ойлик доирасида Миллий Олимпия қўмитаси раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов Бухорога ташриф буюрди. МОҚ раисининг биринчи ўринбосари сафарни Баҳоуддин Нақшбанд ёдгорлик мажмуасини зиёрат қилишдан бошлади.
Шундан сўнг Р.Ирматов “Бухоро спорт мажмуаси” билан танишди. У ердаги футбол майдони, ундаги чим ҳолати бўйича керакли тавсия ва таклифларини билдириб ўтди. Равшан Ирматовга ҳамроҳлик қилган спорт бошқармаси бошлиғи Исмоил Мирзаев, Миллий Олимпия қўмитаси Бухоро вилояти вакили Ҳусенали Ҳусенов ва футбол федерацияси директори Фарруҳ Ҳамроевлар спорт мажмуасидан сўнг “Ёшлар маркази”га йўл олишди.
Марказда юзлаб фаол ёшлар, шунингдек, эркин кураш бўйича Буэнос-Айрес-2018 ёшлар Олимпиадаси чемпиони Умид Жалолов, бокс бўйича Осиё чемпиони Саиджамшид Жаъфаров каби таниқли бухорлик атлетлар билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашув давомида Равшан Ирматов, “Ёшлар ойлиги” ташкил этиладиган тадбирлар, юртимизда сўнги тўрт йилда амалга оширилган ислоҳотларни ҳаётий ва аниқ мисоллар, халқаро миқёсидаги муҳим эътирофлар орқали атрофлича тушунчалар бериб ўтди.
Очиқ суҳбат давомида ёшлар, соҳа вакиллари ўзларини қизиқтирган саволларига атрофлича жавоблар олишди. Айниқса чемпионларимиз ёшлар учун мотивация бўладиган фикр ва ҳаётий тажрибалари билан ўртоқлашишди. Якунда ёшлар, ташриф буюрган меҳмонлар билан биргаликда эсдалик учун суратга тушишди.

Равшан Ирматов встретился с молодёжью Бухары
В настоящее время по всей Республике проводится «Месячник молодёжи». В рамках мероприятия первый заместитель председателя НОК Равшан Ирматов прибыл в Бухару. Ирматов свой визит начал с посещения мемориального комплекса Бахоуддина Накшбанда.
Затем первый заместитель председателя НОК ознакомился с условиями спортивного комплекса «Бухоро» и дал соответствующие рекомендации и предложения для улучшения футбольного поля. Равшана Ирматова сопровождали руководитель спортивного управления Исмоил Мирзаев, представитель НОК Бухарской области Хусенали Хусенов и директор федерации футбола Фаррух Хамроев. Далее ответственные лица посетили «Центр молодёжи».
В Центре состоялась встреча с местной молодёжью и чемпионом юношеской Олимпиады Буэнос-Айрес-2018 Умидом Жалоловым и победителем чемпионата Азии по боксу Саиджамшидом Жаъфаровым.
В ходе встречи Равшан Ирматов подробно рассказал о мероприятиях, которые будут организованы в рамках «Месячника молодёжи», привёл примеры реформ, которые были реализованы в нашей стране за последние четыре года, и важных признаниях на международной арене.
В ходе беседы молодые люди и представители отрасли получили ответы на интересующие их вопросы. Особенно наши чемпионы поделились своими мыслями и жизненным опытом, которые станут мотивацией для молодых людей.