Турсуной Раҳимова ҳамда Шерзод Мамутовни табриклаймиз!
Бугун Токио-2020 Олимпия ўйинларида терма жамоамиз шарафини ҳимоя қиладиган икки вакилимиз Турсуной Раҳимова ҳамда Шерзод Мамутов таваллуд кунини нишонлашмоқда.
Турсуной Фарҳод қизи Раҳимова 1997 йил 5 июнь куни Тошкент вилоятида туғилган. 2015 йилдан терма жамоамиз таркибида бир қатор халқаро мусобақаларда муваффақият қозониб келмоқда. Бир нечта Осиё ва жаҳон чемпионатларида юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилиб келмоқда. 2020 йил Иорданияда ўтган Осиё-Океания лицензион турниридаги иштироки орқали -51 кг вазн тоифасида Олимпиада йўлланмасини қўлга киритган.
Шерзод Азаматович Мамутов 2002 йил 5 июнь куни Қорақалпоғистон Республикасида туғилган. Дастлаб Нукус шаҳрида Даурбек Жиемуратов қўл остида қиличбозлик сир-асрорларини ўргана бошлади. Спортчимиз 2018 йил терма жамоа таркибига жалб қилинган. Шу йилнинг ўзида сабля бўйича ёшлар ўртасидаги Осиё чемпионатининг жамоавий йўналишида кумуш, бир йил ўтгач Иорданиядаги қитъа биринчилигида эса бронза медалини қўлга киритди. Мамутов жорий йилнинг апрель ойида Тошкентда ўтган Осиё-Океания лицензион турнирида ғалаба қозониб, Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланмани қўлга киритди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни бугунги айём билан табриклаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Congratulations to Tursuna Rakhimova and Sherzod Mamutov!
Today, two licensees of the Tokyo Olympics — Tursunoy Rakhimova and Sherzod Mamutov celebrate their birthday.
Rakhimova Tursunoy Farkhodovna was born on June 5, 1997 in the Tashkent region. Since 2015, he has been a member of the National Boxing Team of Uzbekistan and takes part in many international competitions. He adequately defends the honor of Uzbekistan at the Asian and world Championships. At the 2020 licensing tournament for the continents of Asia-Oceania, she won a license for the Tokyo Olympics in the -51 kg weight category.
Mamutov Sherzod Azamatovich was born on June 5, 2002 in Karakalpakstan. At first, he studied the secrets of fencing in Nukus under the guidance of Daurbek Zhyemuratov. Since 2018, he was involved in the national team of Uzbekistan and soon proved himself as a talented and promising fencer. In the same year, at the Asian Youth Championship, he won a silver medal in the team direction, and a year later, in the continental championship in Jordan, he was awarded bronze. At the licensing tournament for the continents of Asia-Oceania, which was held in April this year in Tashkent, he won a license for the Tokyo Olympics.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the birthday children on their birthday, wishes them good health and bright victories.