Дониёр Салиев ва Жўрабек Каримовни табриклаймиз!
Бугун таниқли паралимпиячимиз Дониёр Салиев ва теннисчимиз Жўрабек Каримов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Дониёр Салиев 1994 йил 4 июнь куни туғилган. Пара-атлетиканинг узунликка сакраш ва югуриш йўналишига ихтисослашган спортчимиз мазкур йўналишларда Рио-2016 Паралимпия ўйинларида совриндор бўлган. 2019 йил Дубайда ўтказилган жаҳон чемпионатида зафар қучиб, Токио-2020 Паралимпия ўйинлари йўлланмасини қўлга киритди.
Жўрабек Каримов 1998 йил 4 июнь куни Тошкентда таваллуд топган. Теннис бўйича кўплаб халқаро турнирлар ғолиб ва совриндори. Айниқса, унинг фаолиятида 2016 йил «Катта дубулға» туркумига кирувчи Австралия очиқ чемпионатининг ўсмирлар ўртасидаги финал босқичигача етиб келгани алоҳида аҳамият касб этади. Жўрабек ITF томонидан кўп карра умидли ёш теннисчи сифатида эътироф этилган. Фаолияти давомида «Челленжер» туркумидаги турнирларда қатор муваффақиятларга эришган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳар икки спортчимизни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, уларга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва омад тилаб қолади.

Поздравляем Дониёра Салиева и Джурабека Каримова!
Сегодня представитель Паралимпийской сборной Узбекистана Дониёр Салиев и теннисист Джурабек Каримов празднуют свой День рождения.
Дониёр Салиев родился 4 июня 1994 года. Достойно защищает честь страны по пара-атлетике (бег, прыжки в длину и тройной прыжок). Бронзовый призёр Паралимпийских игр Рио-2016 по прыжкам в длину и в беге. На чемпионате мира 2019 года в Дубае выступил успешно и завоевал лицензию на Паралимпийские игры Токио-2020.
Джурабек Каримов родился 4 июня 1998 года в Ташкенте. Многократный чемпион Узбекистана. Финалист турнира из серии «Большой Шлем» 2016 года среди юниоров. Победитель турнира из серии «Челленджер» в парном разряде. Неоднократный обладатель гранта от ITF как успешный, подающий надежды юниор.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и успехов.