Қўл жанги усталарига жаҳон чемпионатида омад тилаймиз!
Пойтахтимизда қўл жанги бўйича катталар ўртасида жаҳон чемпионати старт олмоқда. 5-7 июнь кунлари “Юнусобод спорт комплекси”да ўтадиган дунё биринчилигида 30 мамлакатдан 200 нафардан ортиқ моҳир қўл жанги усталари баҳс олиб боришади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг асосий вазифаси мамлакатимизда Олимпия ҳаракатини ривожлантириш бўлибгина қолмай, соғлом турмуш тарзи ва оммавий спортни тарғиб қилиш, юртимиз ёшларини жисмоний тарбия ва спортга жалб қилишдан ҳам иборатдир. Қолаверса МОҚ бу йўналишда ҳар қандай лойиҳаларни қўллаб қувватлайди.
Бу борада қўл жанги ёш авлодни жисмонан етук ва мард қилиб тарбиялашда, Ўзбекистон Республикаси Қуролли кучлари таркибидаги ҳарбийларимизнинг жанговар тайёргарлигини оширишда муҳим аҳамият касб этади.
Ишонамизки, илк бор пойтахтимизда ўтказиладиган мазкур жаҳон чемпионати қўл жангининг юртимизда янада оммалашишига хизмат қилиб, муҳтарам Президентимиз илгари сураётган соғлом турмуш тарзи тарғиботида катта туртки бўлади.
Миллий Олимпия қўмитаси Ўзбекистон қўл жанги федерациясининг келгуси фаолиятида ҳам улкан муваффақиятлар тилаб, олдинда турган мусобақани юқори савияда ўтказиб олишини, оммавий спорт тарғиботи йўлида доимо ҳамкорликка тайёр эканини билдириб қолади.

Желаем удачи нашим спортсменам на чемпионате мира по рукопашному бою!
В Ташкенте стартует чемпионат мира по рукопашному бою среди взрослых. Чемпионат будет проходить 5-7 июня в «Спортивном комплексе Юнусабад» и в нём примут участие более 200 спортсменов из 30 стран мира.
Основной задачей Национального Олимпийского комитета Узбекистана в нашей стране является не только развитие Олимпийского движения в Республике, но и оказание содействия пропаганде здорового образа жизни и массового спорта, а также, привлечение молодёжи к физической культуре и спорту. Помимо этого, НОК поддерживает все инициативы и проекты в этом направлении.
Следует отметить, что рукопашный бой играет важную роль в процессе воспитания молодёжи нашей страны физически здоровыми и мужественными, в повышении боевой готовности наших военнослужащих в составе Вооруженных Сил Республики Узбекистан.
Мы верим, что этот чемпионат мира, который впервые пройдёт в Ташкенте, станет мощным толчком для дальнейшей популяризации рукопашного боя в нашей стране, пропаганды здорового образа жизни, которую выдвигает наш Уважаемый Президент.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает больших успехов в дальнейшей деятельности Федерации рукопашного боя Узбекистана и провести предстоящие соревнования на высоком уровне, а также, выражает готовность сотрудничать в популяризации массового спорта в Узбекистане.