Мариус Визер IJF президентлигига қайта сайланди, Армен Багдасаров эса масъулиятли лавозимларидан бирини эгаллади
Венгриянинг Будапешт шаҳрида жаҳон чемпионати старт олмоқда. Мусобақадан аввал Халқаро дзюдо федерациянинг ҳисобот-сайлов конференцияси бўлиб ўтмоқда.
Мазкур тадбир доирасида ташкилот раҳбарлигига сайлов бўлиб бўлиб ўтди. Унда федерациянинг амалдаги президенти Мариус Визер номзоди ғалаба қозонди ва у яна яқин 4 йил давомида мазкур ташкилотни бошқарадиган бўлди.
Шунингдек, тадбир давомида ташкилотнинг бошқа таркибий қисмлари ҳам шакллантириб олинди. Биз учун аҳамиятлиси, унда ҳамюртимиз Армен Багдасаров Халқаро дзюдо федерацияси ҳакамлар ҳайъати бош директори лавозимига сайланди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси дунё дзюдо оиласига яна 4 йил давомида раҳбарлик қиладиган Мариус Визер ва янги масъулиятли лавозимга сайланган юртдошимиз Армен Багдасаровни табриклаб, уларга келгуси фаолиятларида омад ва муваффақиятлар, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Marius Vizer was re-elected to the post of president of the IJF, Armen Bagdasarov took one of the important posts
In Budapest (Hungary) the World Judo Championship starts. Before the start of the competition, a report-selective conference of the International Judo Federation (IJF) is held.
As part of this important event, elections were held for the post of head of the organization. As a result, the current president of the federation, Marius Vizer, was re-elected to this position and he will head the organization for 4 years.
Also, during the event, appointments were made to other important IJF positions. It is noteworthy that our compatriot Armen Bagdasarov was elected to the post of director of the judging panel of the International Judo Federation.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Marius Vizer, who will head the judo family of the whole world for the next 4 years, and our compatriot Armen Yuryevich on his appointment to a responsible post.