Бугун эркин кураш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси, Рио Олимпиадаси совриндори Магомед Ибрагимов ўз таваллуд кунини нишонлаяпти.
Магомед Ибрагимов 1985 йилнинг 2 июнь куни дунёга келган. Касум Насрудинов ва Майрбек Юсупов қўл остида эркин кураш сир-асрорларини ўрганган. Халқаро мусобақаларда -97 кг вазн тоифасида юртимиз шарафини ҳимоя қилиб келмоқда.
Магомед Ибрагимов Рио-2016 Олимпиадасида терма жамоамизга бронза медалини тақдим этган. У 2018 йили Индонезиянинг Жакарта шаҳрида ўтказилган XVIII Осиё ўйинларида ҳам бронза медалини қўлга киритган. 2017 йили Нью-Деҳли, 2018 йилда эса Бишкекда Осиё чемпиони бўлган. Шу йил Қозоғистонда ўтган Осиё лицензион турнирида Токио-2020 Олимпиадаси йўлланмасини нақд қилди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Магомед Ибрагимовни таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем призёра Олимпийских игр Магомеда Ибрагимова!
Сегодня представитель сборной Узбекистана по борьбе вольного стиля, призёр Олимпиады Рио-2016 Магомед Ибрагимов отмечает свой День рождения.
Магомед Ибрагимов родился 2 июня 1985 года. Под руководством Касума Насрудинова и Майрбека Юсупова обучался вольной борьбе. Выступает в весовой категории -97 кг.
Магомед Ибрагимов в Рио-2016 завоевал бронзовую медаль. А на Азиатских играх в Индонезии ему удалось стать бронзовым призёром. Двукратный чемпион Азии (2017 год Нью-Дели, 2018 год Бишкек). В этом году на лицензионном чемпионате Азии в Казахстане удостоился путёвки на Токийскую Олимпиаду.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Магомеда Ибрагимова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов.