Бугун оғир атлетика бўйича терма жамоамиз аъзоси Муаттар Набиева таваллуд айёмини нишонлашмоқда.
Муаттар Набиева 1996 йил 2 июнь куни Андижон вилоятининг Балиқчи туманида туғилган. Фаолияти давомида ёшлар ва катталар тоифасида бир қатор нуфузли мусобақаларда ғолиб ва совриндорлар қаторидан жой олган. Жумладан, сўнгги Осиё ва жаҳон чемпионати совриндори. 2019 йил Таиландда ўтган дунё биринчилигида совриндор бўлиб, -55 кг вазн тоифасида Токио Олимпиадасининг йўлланмасини деярли нақд қилиб қўйди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Муаттар Набиевани таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Поздравляем Муаттар Набиеву!
Сегодня представительница сборной Узбекистана по тяжёлой атлетике Муаттар Набиева празднует свой День рождения.
Муаттар Набиева родилась 2 июня 1996 года в Андижане. Во время своей деятельности завоевала множество успехов на престижных соревнованиях среди взрослых и молодёжи. В частности, призёр последних чемпионатов мира и Азии по тяжёлой атлетике. На чемпионате Азии 2019 года в Таиланде стала призёром в весовой категории -55 кг и почти завоевала лицензию Токио-2020.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменку с Днём рождения, желает ей крепкого здоровья и благополучия.