Бугун оғир атлетика бўйича терма жамоамиз аъзоси Муаттар Набиева таваллуд айёмини нишонлашмоқда.
Муаттар Набиева 1996 йил 2 июнь куни Андижон вилоятининг Балиқчи туманида туғилган. Фаолияти давомида ёшлар ва катталар тоифасида бир қатор нуфузли мусобақаларда ғолиб ва совриндорлар қаторидан жой олган. Жумладан, сўнгги Осиё ва жаҳон чемпионати совриндори. 2019 йил Таиландда ўтган дунё биринчилигида совриндор бўлиб, -55 кг вазн тоифасида Токио Олимпиадасининг йўлланмасини деярли нақд қилиб қўйди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Муаттар Набиевани таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан ғалабалар тилаб қолади.

Congratulations to Muattar Nabieva!
Today, the representative of the Uzbek national weightlifting team Muattar Nabieva celebrates her birthday.
Muattar Nabieva was born on June 2, 1996 in Andijan. During her career, she has won many successes at prestigious competitions among adults and youth. In particular, he is a prize-winner of the last World and Asian weightlifting championships. At the 2019 Asian Championship in Thailand, she became a prize-winner in the -55 kg weight category and almost won the Tokyo 2020 license.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates the athlete on her birthday, wishes her good health and well-being.