Йигитларимиз Осиёда ким кучли эканини яна бир карра кўрсатиб қўйишди
БААда бокс бўйича Осиё чемпионати ўз якунига етди. Маълум қилганимиздек, бугун эркаклар ўртасида финал жанглари ўтказилди.
10 вазн тоифасидан 7 тасида ҳамюртларимиз қитъа чемпионлиги учун баҳс олиб боришди. Уларнинг 6 нафари эса терма жамоамиз ҳисобига олтин медалларни тақдим қилди. Марказий жанг +91 кг вазн тоифасида Баҳодир Жалолов ва Камшибек Конкабаев ўртасида кечди. Жанг давомида тўлиқ устунлик қилган Жалолов якунда яна бир ғалабани тантана қилди. Батафсил:
-49 кг: Нодиржон Мирзаҳмедов – Даниял Сабит (Қозоғистон) 5:0
-52 кг: Шаҳобиддин Зоиров – Амит (Ҳиндистон) 3:2
-56 кг: Миразизбек Мирзахалилов – Харку Энх-Амар (Мўғулистон) 2:3
-69 кг: Бобоусмон Батуров – Аблайхан Жусупов (Қозоғистон) 3:2
-75 кг: Саиджамшид Жаъфаров – Абилхан Аманкул (Қозоғистон) 4:1
-81 кг: Дилшодбек Рўзметов – Мейсам Гешлаги (Эрон) 3:2
+91 кг: Баҳодир Жалолов – Камшибек Конкабаев (Қозоғистон) 5:0
Шу тариқа, боксчи йигитларимиз ўз йўналишларида умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритишди. Эркаклар жамоамиз ушбу чемпионатни 6 та олтин, 1 та кумуш ва 3 та бронза, жами 10 та медаль билан якунлашди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси боксчиларимизни, уларнинг мураббийларини ва Ўзбекистон бокс федерациясини Осиё чемпионатидаги яна бир муваффақият билан самимий қутлаб қолади.

"Uzbek tigers" once again showed their superiority on the continent
The continental boxing championship has ended in the UAE. As we previously reported, the final fights among men were held today.
In 7 weight categories out of 10, our boxers fought for the title of Asian champion. 6 of them won gold medals. The central fight took place in the weight category +91 kg between Bahodir Zhalolov and Kamshibek Konkabayev. During the fight, Zhalolov did not leave any chances to his opponent and won. In detail:
-49 kg: Nodirjon Mirzakhmedov — Daniyal Sabit (Kazakhstan) 5: 0
-52 kg: Shahobiddin Zoirov-Amit (India) 3:2
-56 kg: Miraziz Mirzakhalilov-Harku Enkh-Amar (Mongolia) 2:3
-69 kg: Bobousmon Baturov — Ablaikhan Zhusupov (Kazakhstan) 3:2
-75 kg: Saijamshid Zhafarov — Abilkhan Amankul (Kazakhstan) 4:1
-81 kg: Dilshodbek Ruzmetov — Meysam Geshlagi (Iran)3:2
+91 kg: Bahodir Zhalolov-Kamshibek Konkabayev (Kazakhstan) 5:0
Thus, our men's team won the first place in the team competition (6 gold, 1 silver and 3 bronze).
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates our boxers, their coaches and the Boxing Federation of Uzbekistan on a bright victory at the Asian Championship. It should be noted that once again the" Uzbek Tigers " managed to show their superiority on the continent.