Йигитларимиз Осиёда ким кучли эканини яна бир карра кўрсатиб қўйишди
БААда бокс бўйича Осиё чемпионати ўз якунига етди. Маълум қилганимиздек, бугун эркаклар ўртасида финал жанглари ўтказилди.
10 вазн тоифасидан 7 тасида ҳамюртларимиз қитъа чемпионлиги учун баҳс олиб боришди. Уларнинг 6 нафари эса терма жамоамиз ҳисобига олтин медалларни тақдим қилди. Марказий жанг +91 кг вазн тоифасида Баҳодир Жалолов ва Камшибек Конкабаев ўртасида кечди. Жанг давомида тўлиқ устунлик қилган Жалолов якунда яна бир ғалабани тантана қилди. Батафсил:
-49 кг: Нодиржон Мирзаҳмедов – Даниял Сабит (Қозоғистон) 5:0
-52 кг: Шаҳобиддин Зоиров – Амит (Ҳиндистон) 3:2
-56 кг: Миразизбек Мирзахалилов – Харку Энх-Амар (Мўғулистон) 2:3
-69 кг: Бобоусмон Батуров – Аблайхан Жусупов (Қозоғистон) 3:2
-75 кг: Саиджамшид Жаъфаров – Абилхан Аманкул (Қозоғистон) 4:1
-81 кг: Дилшодбек Рўзметов – Мейсам Гешлаги (Эрон) 3:2
+91 кг: Баҳодир Жалолов – Камшибек Конкабаев (Қозоғистон) 5:0
Шу тариқа, боксчи йигитларимиз ўз йўналишларида умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритишди. Эркаклар жамоамиз ушбу чемпионатни 6 та олтин, 1 та кумуш ва 3 та бронза, жами 10 та медаль билан якунлашди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси боксчиларимизни, уларнинг мураббийларини ва Ўзбекистон бокс федерациясини Осиё чемпионатидаги яна бир муваффақият билан самимий қутлаб қолади.

«Узбекские тигры» ещё раз показали своё превосходство на континенте
В ОАЭ завершилось первенство континента по боксу. Как ранее нами сообщалось, сегодня прошли финальные бои среди мужчин.
В 7 весовых категориях из 10 наши боксёры провели бои за звание чемпиона Азии. 6 из них завоевали золотые медали. Центральный бой состоялся в весовой категории +91 кг между Баходиром Жалоловым и Камшибеком Конкабаевым. Во время боя Жалолов не оставил никаких шансов своему сопернику и одержал победу. Подробно:
-49 кг: Нодиржон Мирзахмедов — Даниял Сабит (Казахстан) 5:0
-52 кг: Шахобиддин Зоиров — Амит (Индия) 3:2
-56 кг: Миразиз Мирзахалилов — Харку Энх-Амар (Монголия) 2:3
-69 кг: Бобоусмон Батуров — Аблайхан Жусупов (Казахстан) 3:2
-75 кг: Саиджамшид Жаъфаров — Абилхан Аманкул (Казахстан) 4:1
-81 кг: Дилшодбек Рузметов — Мейсам Гешлаги (Иран)3:2
+91 кг: Баходир Жалолов — Камшибек Конкабаев (Казахстан) 5:0
Таким образом, наша мужская сборная завоевала первое место в общекомандном зачёте (6 золото, 1 серебро и 3 бронзы).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет наших боксёров, их тренеров и федерацию бокса Узбекистана с яркой победой на чемпионате Азии. Следует отметить, что в очередной раз «Узбекским тиграм» удалось показать своё превосходство на континенте.