Ўзбекистон очиқ чемпионати якунланди
Пойтахтимизда ўтказилган енгил атлетика бўйича Ўзбекистон очиқ чемпионати ўз якунига етди. Халқаро мақомга эга ушбу мусобақада атлетлар Токио-2020 нормативларини бажариш орқали Олимпия ўйинларига йўлланма олиш имкониятига эга эдилар. Шу боис беллашувлар шиддатли руҳда ўтди.
Кечаги баҳсларда Сафина Садуллаева баландликка сакраш бўйича Токио-2020 нормативини бажариши кўплаб спортчиларимизни руҳлантирди, дейиш мумкин. Бугунги баҳсларда Руслан Курбанов, Суҳроб Хўжаев, Екатерина Воронина каби ҳамюртларимиз ҳам ана шундай марра сари дадил ҳаракат қилишди. Ҳамюртларимиз ўз йўналишларида нормативлар учун жуда яқин келишди. Бунинг эвазига улар жаҳон рейтингида ўз ўринларини янада мустаҳкамлаб олишди дейиш мумкин.
Мусобақа доирасида МОҚ раҳбари терма жамоа ва барча вилоятлардаги мураббийлар штаби билан суҳбатлашди. Унда мавжуд муаммо ва таклифлар тингланиб, келгуси режалар белгилаб олинди.

The open championship of Uzbekistan has ended
The open championship of Uzbekistan in athletics has ended in the capital. The competition had an international status and the participants had a chance to win a Tokyo 2020 license by meeting the Olympic standard. Considering this fact, the athletes fought with all their might.
On the first day of the competition, our representative Safina Sadullayeva fulfilled the Olympic standard for high jumping, which greatly inspired the athletes. As part of the second day, such athletes of Uzbekistan as Ruslan Kurbanov, Sukhrob Khuzhaev, Ekaterina Voronina performed. In their areas, they have come very close to meeting the Tokyo 2020 standard. Due to this, they managed to strengthen their positions on the world ranking.
During the competition, the head of the NOC talked with the national team and the coaching staff from all regions. He listened to the existing problems and proposals, and also determined plans for the future.