Фахрийларимиз дзюдочи қизларимизнинг жаҳон чемпионатига тайёргарлигини кузатишди
6-13 июнь кунлари Венгриянинг Будапешт шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати бўлиб ўтади. Баҳодир Махситов бошчилигидаги Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгaши Ўзбекистон дзюдо федерациясида шуғулланаётган терма жамоамиз вакилларининг машғулотини кузатди.
Ҳозирда эркаклар терма жамоамиз Грузияда мусобақага сўнгги тайёргарлик босқичини олиб бормоқда. Қизларимиз эса Тошкентда жаҳон чемпионатига ҳозирлик кўришяпти. Фахрийларимиз ташриф давомида дзюдочи қизларимиз билан уларнинг тайёргарлиги, саломатлиги, режалари ҳақида суҳбатлашишди. Ўз ўрнида қизларимиз учун яратиб берилган шароитлар юқори эканлигини таъкидлаб, бўлажак жаҳон чемпионатида уларга омад ва зафарлар тилаб ўтишди.
Будапештдаги дунё биринчилигидан сўнг ушбу спорт турида Токио-2020 рейтинг даври якунланади. Шундан сўнг Олимпия ўйинларида иштирок этувчи барча дзюдочилар номи маълум бўлади.

Ветераны наблюдали за подготовкой наших дзюдоисток
6-13 июня в Будапеште (Венгрия) состоится чемпионат мира по дзюдо. Совет ветеранов спорта Узбекистана во главе с председателем Баходиром Махситовым понаблюдали за занятиями наших девушек, которые тренируются на федерации дзюдо Узбекистана.
Сейчас мужская сборная по дзюдо проводит завершающий этап подготовки в Грузии, а девушки готовятся в Ташкенте. Ветераны побеседовали с дзюдоистками и поинтересовались их подготовкой, здоровьем и планами на будущее. В свою очередь, они отметили что созданы все необходимые условия для подготовки спортсменок и пожелали удачи на предстоящем чемпионате мира.
После первенства мира в Будапеште завершится сбор рейтинговых очков Токио-2020 для дзюдоистов. Затем станут известны имена всех дзюдоистов, которые будут участвовать на Олимпиаде.