Бугун ўзбек спорти оиласининг таниқли вакилларидан бири, Ўзбекистон МОҚнинг яқин ҳамкори, профессионал фотограф Анварь Ильясов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Анвар Ильясов 1964 йил 26 май куни дунёга келган. Профессионал фотограф сифатида делегациямиз билан 5 та ёзги Олимпия ўйинларида (Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008, Лондон-2012, Рио-2016), шунингдек, 5 та Осиё ўйинлари (Пусан-2002, Доха-2006, Гуанчжоу-2010, Инчеон-2014, Жакарта-2018), Буэнос-Айрес-2018 ўсмирлар Олимпиадаси, спорт курашлари, (Тошкент-2014, Нур-Султан-2019), бокс (Олма-ота-2013), дзюдо (Париж-2011) бўйича жаҳон чемпионатларида, 2018 йил Россия яшил майдонларида ўтган футбол мундиалида ҳам ишлаган.
Атлетларимизнинг ана шундай йирик мусобақалардаги энг ёрқин лаҳзалари муҳрланган суратларнинг аксарияти ушбу фотограф ижодига мансуб. Анвар Ильясов 2015 йил «Олтин қалам» Миллий мукофотида энг яхши фотограф номинацияда ғолиб бўлган. Шунингдек, ўша йили Россияда ўтган “Энергия Побед-2015” халқаро танловида олтин медални қўлга киритган. 2016 йил FILA (ҳозирги UWW) ташкилотининг махсус совринига лойиқ кўрилган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Анвар Ильясовни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан муваффақиятлар тилаб қолади.

Поздравляем Анвара Ильясова!
Сегодня один из знаменитых представителей узбекского спорта, близкий партнёр НОК Узбекистана, профессиональный фотограф Анвар Ильясов отмечает свой День рождения.
Анвар Ильясов родился 26 мая 1964 года. В качестве профессионального фотографа 5 раз работал на Олимпийских играх (Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008, Лондо-2012, Рио-2016), 5 раз на Азиатских играх (Пусан-2002, Доха-2006, Гуанчжоу-2010, Инчеон-2014, Джакарта-2018), на юношеской Олимпиаде Буэной Айрес-2018, на чемпионатах мира по спортивной борьбе (Ташкент-2014, Нур-Султан-2019), по боксу (Алматы-2013), по дзюдо (Париж-2011), а также, в мундиале по футболу 2018 года в России.
Самые лучшие моменты с выступления наших атлетов на крупных соревнованиях запечатлены этим фотографом. Анвар Ильясов получил Национальную премию «Золотое перо» («Олтин калам») 2015 года, победив в номинации лучший фотограф. В том же году он выиграл золотую медаль на международном конкурсе «Энергия Побед-2015» в России. В 2016 году он был удостоен специальной премии FILA (ныне UWW).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов.