Равшан Рўзиқуловни табриклаймиз!
Бугун юнон-рум кураши бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Равшан Рўзиқулов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Равшан Рўзиқулов 1985 йил 18 май куни Тошкентда туғилган. Спортчилик фаолиятида Доха-2006 Осиё ўйинлари, Осиё чемпионатлари совриндори бўлган ва жаҳон чемпионатларида ҳам бир неча бор юртимиз шарафини муносиб ҳимоя қилган. У кишининг мураббийлик фаолияти терма жамоамиз тарихида кескин бурилиш ясади деб бемалол айта оламиз. 2019 йилги жаҳон чемпионати орқали “классик” курашчиларимиз Токио-2020 Олимпиадасига 3 та йўлланма қўлга киритиш баробарида умумжамоа ҳисобида иккинчи ўринни банд этишди. Мана шундай юқори натижалар самараси ўлароқ Равшан Рўзиқулов 2019 йил “Миллий спoрт мукофоти” танловида “Йилнинг энг яхши мураббийи” номинациясида ғолиб бўлди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Равшан Рўзиқуловни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Ravshan Ruzikulov!
Today, the head coach of the national team of Uzbekistan in Greco-Roman wrestling Ravshan Ruzikulov celebrates his birthday.
Ravshan Ruzikulov was born on May 18, 1985 in Tashkent. Silver medalist of the 2006 Asian Games. Bronze medalist of the Asian Championship. Ravshan Ruzikulov has repeatedly defended the honor of Uzbekistan at the World Championships. The coaching activity of Ravshan Ruzikulov really became a turning point in the history of our national team in Greco-Roman wrestling. At the 2019 Licensed World Championship, our delegation became the second in the team competition and won 3 licenses for the Tokyo Olympics. At the end of 2019, at the award ceremony of the "National Sports Award", Ravshan Ruzikulov became the winner in the nomination "Best Coach of the Year".
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Ravshan Ruzikulov on his birthday, wishes him good health, success and prosperity.