Бугун фигурали учиш бўйича таниқли спортчимиз Миша Ге таваллуд айёмини нишонламоқда.
Миша Ге 1991 йил 17 май куни Россия Федерациясининг Москва шаҳрида таваллуд топган. Сочи-2014 ва Пхёнчхан-2018 қишки Олимпия ўйинларида Ўзбекистон шарафини ҳимоя қилган. 2017-2018 йил Франция Гран-приси совриндори бўлган.
Маҳоратли спортчимиз Пекин ва Голливуд рақс мактабларида таҳсил олгани унинг фаолиятида хареогафик қобилияти юқори бўлишига катта ҳисса қўшди. Шу боис ҳам унинг ўзи спортчилик фаолиятида америкалик Олимпиада совриндори Грейси Голд, россиялик жаҳон чемпиони Елизавета Туктамишева ҳамда икки карра жаҳон чемпиони, икки карра Олимпия ўйинлари совриндори Евгения Медведева каби маҳоратли спортчиларга хареография йўналишида ёрдам берган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Миша Гени таваллуд айёми билан табриклаб, унга узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Мишу Ге!
Миша Ге родился 17 мая 1991 года в Москве. Достойно защищал честь Узбекистана на Зимних Олимпийских играх Сочи-2014 и Пхёнчхан-2018. Призёр Гран-При 2017-2018 года во Франции. Учился в школах танцев Пекина и Голливуда, что оказало содействие развитию хореографических талантов Миши Ге. В ходе своей спортивной карьеры был хореографом Олимпийского призёра из Америки Грейси Голд, чемпионки мира из России Елизаветы Туктамишевой и двукратного Олимпийского призёра и двукратной чемпионки мира Евгении Медведевой.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Мишу Ге с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов.