Маълумки, Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларида иштирок этадиган делегациямиз вакиллари босқичма босқич коронавирусга қарши эмланмоқда. Тартибга кўра, эмланган ҳар бир инсон маълум муддат шифокорлар назоратида бўлиши лозим. МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази вакиллари эмланган спортчиларимизнинг саломатлигини назорат қилиб боришмоқда.
Марказ вакилларидан иборат ишчи гуруҳ дзюдо ва гимнастика федерацияларига ташриф буюришди. Унда эмланган атлетларимизнинг саломатлиги, организмидаги ўзгаришлар кўздан кечирилди. Шунингдек, федерация базаларидаги эпидемиологик ҳолат ҳам ўрганилиб, федерация шифокорларига тегишли кўрсатмалар берилди.
Бадиий гимнастика бўйича терма жамоамиз қизлари Россияда ўқув-машғулот йиғинини олиб бораётган пайтларида эмланишган эди. Шифокорлар қизларимизнинг Бокуда ўтган Жаҳон кубогидан кейинги ҳолати, шунингдек, коронавирусга қарши эмланадиган федерациянинг бошқа вакилларини ҳам кўздан кечиришди.

Athletes who received the vaccine are under control
As you know, representatives of the delegation of Uzbekistan who will take part in the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games are gradually receiving a vaccine against coronavirus. According to the rules, a vaccinated person must be under the supervision of doctors for a certain time. Representatives of the Republican Scientific and Practical Center of Sports Medicine at the NOC monitor the health of athletes.
The working group, consisting of representatives of the RNPCSM, visited the judo and gymnastics federations, examined the health and well-being of athletes, as well as the changes that occur in their body. Also, the specialists studied the epidemiological state at the bases of the federations and gave appropriate recommendations to doctors.
Representatives of the rhythmic gymnastics team have already received the vaccine during the training camp in Russia. The doctors examined in detail the condition of the girls after the World Cup in Baku, as well as other representatives of the federation who should receive a drug against coronavirus.