Бугун Осиё Олимпия кенгаши вице-президенти Отабек Умаров таваллуд айёмини нишонламоқда.
Отабек Умаров 1984 йил 15 май куни таваллуд топган. Отабек Муҳаммадалиевич ўтган йили Ўмоннинг Маскат шаҳрида ўтган Осиё Олимпия кенгашининг Бош Ассамблеясида ташкилотнинг вице-президенти этиб сайланди. У кишининг мазкур лавозимга сайланиши пойтахтимизнинг 2025 йил ёшлар Осиё ўйинларини қабул қилиш билан боғлиқ. Ишонамизки, Отабек Умаров ООК вице-президенти сифатида Янги Ўзбекистоннинг салоҳиятини бутун дунёга кўрсатишда жонбозлик кўрсатади.
Ушбу инсон узоқ вақтдан бери ўзбек спорти ривожига улкан ҳисса қўшиб келмоқда. Хусусан, Ўзбекистон триатлон федерацияси ва ММА ассоциациясига раҳбарлик қилган кезларида юртимизда ушбу спорт турлари, хусусан, оммавий спорт тарғиботини янги босқичга олиб чиқди. Зеро, Тошкентда илк бор мазкур йўналиш бўйича GFC-20 турнири ва Ўзбекистон чемпионатининг ўтказилиши мазкур фикрнинг исботига яққол далил бўла олади. Умид қиламизки, ушбу инсоннинг ташаббуси билан мамлакатимиз спорти, Марказий Осиёда Олимпия ҳаракати тарғиботи янада кучаяди.
Фурсатдан фойдаланиб, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Отабек Умаровни таваллуд айёми билан самимий табриклаб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Otabek Umarov!
Otabek Umarov was born on May 15, 1984. Last year, during the General Assembly of the OCA in Muscat, Otabek Mukhammadalievich was elected to the post of vice-president of the organization. His election to this position is connected with the holding of the 2025 Asian Youth Games in Tashkent. There is no doubt that Otabek Umarov, in his new position, will contribute to demonstrating the potential of the New Uzbekistan to the whole world.
This person has been making a worthy contribution to the development of Uzbek sports for a long time. In particular, during his leadership at the triathlon Federation and the MMA Association, these sports, in particular, the promotion of sports was raised to a new level. For the first time, the GFC-20 tournament and the Uzbek championship were held in Tashkent, which is proof of this. We sincerely believe that thanks to the initiatives of Otabek Umarov, the promotion of sports, a healthy lifestyle and the Olympic Movement will further strengthen not only in our country, but also in Central Asia.
Taking this opportunity, the National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Otabek Umarov on his birthday, wishes him good health and long life.