Таэквондочиларимиз лицензион турнирда қатнашиш учун Иорданияга жўнаб кетишди
Хабарингиз бор, 21-22 май кунлари Иорданиянинг Амман шаҳрида осиёлик таэквондочилар ўртасида Токио-2020 Олимпиадаси учун учун лицензион турнир бўлиб ўтади. Ушбу мусобақада Ўзбекистондан 3 нафар (1 эркак ва 2 аёл) таэквондочи иштирок этиш ҳуқуқига эга.
Ўзбекистон таэквондо ассоциациясининг маълум қилишича, бугун Ўзбекистон таэквондо терма жамоаси аъзолари Тошкент-Дубай-Амман йўналиши бўйлаб Иорданияга жўнаб кетишди. Спортчиларимизнинг хавфсизлиги тўлиқ таъминланган ҳолда, махсус кийимларда учиб кетишганини таъкидлаш лозим.

Наши таэквондисты отбыли в Иорданию
Как вам известно, 21-22 мая в Аммане (Иордания) пройдёт лицензионный турнир среди азиатских таэквондистов. От имени Узбекистана, в этом соревновании имеют право принять участие 3 представителя (1 мужчина и 2 женщины).
Как сообщает ассоциация таэквондо WT Узбекистана, сегодня представители сборной Узбекистана таэквондо WT в направлении Ташкент-Дубай-Амман отбыли в Иордарию. Следует отметить, что с целью безопасности, спортсмены отправились в специальных одеждах.
Спортсмены:
Нигора Турсункулова
Феруза Содикова
Тренерский штаб:
Павел Хан
Ким Юнг Жин
Дмитрий Хван
Пахлавон Собиров
Маъсуд Юнусов (врач)
Станислав Догбаев (массажист)
Муроджон Чориев (Генеральный секретарь)
Дмитрий Ким (Международный судья)
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана желает удачи и побед нашим таэквондистам, в столь важном турнире.