Байрам доирасида бир гуруҳ фахрийлар ҳолидан хабар олинди
Ҳайит айёмларида кексалар ҳолидан хабар олиш ўзбек халқининг эзгу фазилатларидан бири. Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши Рамазон ҳайити муносабати билан бир гуруҳ спорт фахрийлари ҳолидан хабар олди.
Кенгаш раиси Баҳодир Махситов бошчилигидаги вакиллар Эльмар Аминов, Суҳбат Пўлатов, Зинаида Бондаренко, Светлана Кузнецова, Анэла Малкина, Маргарита Бутузова, Муҳаббат Байфкузиева, Раҳмонберди Аҳмедов каби узоқ йиллар давомида турли йўналишларда ўзбек спорти ривожига ҳисса қўшган фидойиларимиз ҳолидан хабар олиб, улар учун ажратилган моддий маблағларни етказиб беришди.
Ўз навбатида, фахрийларимиз ҳукуматимизнинг бундай эътиборидан мамнун эканликларини билдириб, юртбошимиз ва осойишта ҳаётимиз ҳаққига дуо қилиб қолишди.

As part of the holiday, we learned about the condition of a group of veterans
Receiving news about the condition of the elderly during the Hayit is one of the noble qualities of the Uzbek people. The Council of Sports Veterans of Uzbekistan reported on the status of a group of sports veterans in connection with Ramadan Hayit.
Representatives headed by the chairman of the Council, Bahodir Mahsitov, Elmar Aminov, Ildar Pulatov, Zinaida Bondarenko, Svetlana Kuznetsova, Anela Malkina, Margarita Butuzova, Mukhabbat Bayfkuzieva, Rakhmonberdi Akhmedov, having received information about the selfless people who have contributed to the development of Uzbek sports in various directions for many years, delivered them the allocated funds.
Our veterans, in turn, expressed satisfaction with such attention of our government and wished the head of our state peace and tranquility.