Байрам доирасида бир гуруҳ фахрийлар ҳолидан хабар олинди
Ҳайит айёмларида кексалар ҳолидан хабар олиш ўзбек халқининг эзгу фазилатларидан бири. Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши Рамазон ҳайити муносабати билан бир гуруҳ спорт фахрийлари ҳолидан хабар олди.
Кенгаш раиси Баҳодир Махситов бошчилигидаги вакиллар Эльмар Аминов, Суҳбат Пўлатов, Зинаида Бондаренко, Светлана Кузнецова, Анэла Малкина, Маргарита Бутузова, Муҳаббат Байфкузиева, Раҳмонберди Аҳмедов каби узоқ йиллар давомида турли йўналишларда ўзбек спорти ривожига ҳисса қўшган фидойиларимиз ҳолидан хабар олиб, улар учун ажратилган моддий маблағларни етказиб беришди.
Ўз навбатида, фахрийларимиз ҳукуматимизнинг бундай эътиборидан мамнун эканликларини билдириб, юртбошимиз ва осойишта ҳаётимиз ҳаққига дуо қилиб қолишди.

В рамках праздника узнали о состоянии группы ветеранов
Получение известий о состоянии пожилых людей во время Хайита является одним из благородных качеств узбекского народа. Совет ветеранов спорта Узбекистана сообщил о состоянии группы ветеранов спорта в связи с Рамазан хайитом.
Представители во главе с председателем совета Баходиром Махситовым, Эльмаром Аминовым, Ильдаром Пулатовым, Зинаидой Бондаренко, Светланой Кузнецовой, Анелой Малкиной, Маргаритой Бутузовой, Мухаббат Байфкузиевой, Рахмонберди Ахмедовым, получив информацию о самоотверженных людях, которые на протяжении многих лет внесли свой вклад в развитие узбекского спорта в различных направлениях, доставили им выделенные материальные средства.
Наши ветераны, в свою очередь, выразили удовлетворение таким вниманием нашего правительства и пожелали главе нашего государства мира и спокойствия.