МОҚ раҳбари эмлаш жараёнидан сўнг дзюдочиларимиз билан учрашди
Хабар берганимиздек, шу кунларда Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларида иштирок этувчи делегациямиз аъзоларини коронавирусга қарши эмлаш ишлари олиб борилмоқда. Бугун режа бўйича дзюдо бўйича терма жамоамизнинг асосий вакиллари вакцинация қилинди. Делегациямизнинг байроқдор жамоаларидан бирининг эмланиши МОҚ раҳбарияти нигоҳида бўлди. Жараённи ташкилот раиси Рустам Шоабдураҳмонов, Бош котиб Ойбек Касимов ва МОҚ раисининг ўринбосари Сакен Полатов кузатиб боришди.
Шундан сўнг МОҚ раиси жамоамиз аъзолари билан кўришди. МОҚ Мажлислар залида ўтган учрашувда Рустам Шоабдураҳмонов спортчиларимиз билан яқиндан гаплашди ва улардан ҳол-аҳвол сўради, яқин режалари билан танишди. Қайд этиш жоиз, дзюдочиларимизни олдинда Олимпиададан аввал июнь ойида Будапештда (Венгрия) ўтадиган жаҳон чемпионати кутиб турибди. Шундан сўнг Олимпия ўйинлари учун рейтинг очколарини йиғиш даври якунланади. Ҳозирда эркаклар терма жамоамиз тўлиқ таркибда, аёллар жамоасида эса 2 нафар вакилимиз лицензион ҳудудда турибди.
Рустам Шоабдураҳмонов суҳбатда спортчиларимизнинг Токио Олимпиадасига тайёргарлик жараёни ҳукуматимиз томонидан қўллаб-қувватланаётгани ҳақида гапириб, дзюдочиларимизнинг келгуси фаолиятига омад тилаб ўтди.
Таъкидлаш жоиз, бугун кун давомида пара-эшкак эшиш, дзюдо, таэквондо ва замонавий бешкураш спорт турларидан жами 30 га яқин таҳлиллар олиниб, 17 нафар вакил коронавирусга қарши эмланди.

The Chairman of the NOC met with judoists after vaccination
As we previously reported, currently representatives of the delegation of Uzbekistan taking part in the Olympic and Paralympic Games in Tokyo are receiving a vaccine against coronavirus. According to the plan, representatives of the national judo team received the drug today. The process of vaccination of judoists was observed by the leadership of the NOC. The NOC Chairman Rustam Shaabdurakhmanov, General Secretary Oibek Kasymov and Deputy Chairman of the NOC Saken Polatov were present at the process.
Then there was a meeting with the participation of judoists in the conference hall of the NOC. During the event, Rustam Shaabdurakhmanov talked with the athletes and asked about their plans, health and well-being. It should be noted that before the Olympics, our judoists are waiting for the World Championship, which will be held in Budapest in June. Then the collection of rating points for the Olympic Games will be completed. Currently, the full composition of the men's national team and two representatives of the women's team are in the zone of the Olympic rating permit.
During the conversation, Rustam Shaabdurakhmanov noted that the preparation of athletes for the Tokyo Olympics is fully supported by the government and wished good luck to the judoists.
It should be noted that today, during the day, about 30 tests were taken from representatives of para-rowing, judo, taekwondo and modern pentathlon, 17 representatives received a drug against coronavirus.