Эртага камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси халқаро ўқув-машғулот йиғинини ўтказиш учун Туркияга жўнаб кетади. Бугун МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов сафар олдидан терма жамоамиз вакиллари билан учрашди.
Режага кўра, жамоамиз 17 июнга қадар Антальяда бўлади. Ушбу йиғин терма жамоамизга 18-21 июнь кунлари Парижда ўтадиган сўнгги лицензион мусобақага тайёргарликнинг якуний босқичи вазифасини ўтаб беради. Суҳбат давомида МОҚ раҳбари терма жамоамиз вакиллари билан яна бир бор суҳбатлашиб, уларнинг кайфияти, ижтимоий шароити билан танишди. Қайд этиш жоиз, мазкур учрашувда федерация раҳбарияти, мураббийлар штаби, спортчилардан бирининг ота-онаси ҳам иштирок этди.
“Камондан отиш спортида юртимиз тарихида Олимпиадага йўлланма оладиган илк спортчилар Сизлар бўлишингиз керак. Муҳтарам Президентимиз барпо этаётган Янги Ўзбекистонга янги ғалабалар тақдим қилиш барчамизнинг мақсадимиз. Ҳукуматимизнинг қўллаб-қувватлаши билан бу борада зарур барча шароитларни яратиб берамиз. Бунинг учун Сизлардан машғулот ва мусобақаларда борингизни беришингизни сўраймиз”, – деди МОҚ раиси.
Учрашув якунида МОҚ раҳбари спортчи ва мураббийларга бўлажак сафардан ёруғ юз билан қайтишларини тилаб қолди.

Наши лучники отбывают в Турцию
Завтра сборная Узбекистана по стрельбе из лука отбудет в Турцию для проведения учебно-тренировочного сбора. Сегодня председатель НОК встретился с лучниками перед их отбытием.
Согласно плану, наша сборная до 17 июня будет в Анталии. Этот сбор послужит завершающим этапом подготовки перед началом лицензионного турнира в Париже, который пройдёт 18-21 июня. Во время беседы руководитель НОК ознакомился с настроением, самочувствием и социальным положением спортсменов. Следует отметить, что на встрече также принимали участие руководство федерации, тренеры и родители лучников.
«Вы должны стать первыми спортсменами в истории Узбекистана, которые удостоились лицензии на Олимпийские игры по стрельбе из лука. Наша цель — подарить новому Узбекистану, которую создаёт наш Уважаемый Президент, новые победы. Благодаря поддержке со стороны правительства, мы создадим все необходимые условия для вас. Мы бы попросили каждого из вас принимать участие на тренировках и соревнованиях со стопроцентной отдачей», — сказал председатель НОК.
Также, Рустам Шаабдурахманов побеседовал и с родителями спортсменов, спросив их о социальном положении. В конце мероприятия председатель НОК искренне пожелал удачи спортсменам и тренерам на предстоящем старте.