Эртага камондан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси халқаро ўқув-машғулот йиғинини ўтказиш учун Туркияга жўнаб кетади. Бугун МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов сафар олдидан терма жамоамиз вакиллари билан учрашди.
Режага кўра, жамоамиз 17 июнга қадар Антальяда бўлади. Ушбу йиғин терма жамоамизга 18-21 июнь кунлари Парижда ўтадиган сўнгги лицензион мусобақага тайёргарликнинг якуний босқичи вазифасини ўтаб беради. Суҳбат давомида МОҚ раҳбари терма жамоамиз вакиллари билан яна бир бор суҳбатлашиб, уларнинг кайфияти, ижтимоий шароити билан танишди. Қайд этиш жоиз, мазкур учрашувда федерация раҳбарияти, мураббийлар штаби, спортчилардан бирининг ота-онаси ҳам иштирок этди.
“Камондан отиш спортида юртимиз тарихида Олимпиадага йўлланма оладиган илк спортчилар Сизлар бўлишингиз керак. Муҳтарам Президентимиз барпо этаётган Янги Ўзбекистонга янги ғалабалар тақдим қилиш барчамизнинг мақсадимиз. Ҳукуматимизнинг қўллаб-қувватлаши билан бу борада зарур барча шароитларни яратиб берамиз. Бунинг учун Сизлардан машғулот ва мусобақаларда борингизни беришингизни сўраймиз”, – деди МОҚ раиси.
Учрашув якунида МОҚ раҳбари спортчи ва мураббийларга бўлажак сафардан ёруғ юз билан қайтишларини тилаб қолди.

Our archers are leaving for Turkey
Tomorrow, the Uzbek national archery team will leave for Turkey for a training camp. Today, the chairman of the NOC met with the archers before their departure.
According to the plan, our national team will be in Antalya until June 17. This training camp will serve as the final stage of preparation before the start of the license tournament in Paris, which will be held on June 18-21. During the conversation, the head of the NOC got acquainted with the mood, well-being and social status of the athletes. It should be noted that the meeting was also attended by the leadership of the federation, coaches and parents of archers.
"You should become the first athletes in the history of Uzbekistan who were awarded a license for the Olympic Games in archery. Our goal is to give the new Uzbekistan, which is being created by our Esteemed President, new victories. Thanks to the support of the government, we will create all the necessary conditions for you. We would ask each of you to take part in training and competitions with one hundred percent return, " the chairman of the NOC said.
Also, Rustam Shaabdurakhmanov talked with the parents of athletes, asking them about their social status. At the end of the event, the chairman of the NOC sincerely wished good luck to the athletes and coaches at the upcoming start.