Меҳмонлар бой ўзбек маданиятидан баҳраманд бўлишди
Айни кунларда пойтахтимизда таэквондо бўйича халқаро ўқув-машғулот йиғини бўлиб ўтмоқда. Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси ўзи мезбонлик қиладиган йиғин доирасида йўлга қўйган чиройли анъанасини давом эттирди.
Йиғинда Хитой Таипейи, Қатар ва Вьетнам каби мамлакат вакиллари ҳам иштирок этишмоқда. Муборак Рамазон ойининг навбатдаги куни якунида меҳмонларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш, улар учун ўзбекона меҳмондўстлик одатларини кўрсатиш мақсадида маданий тадбир ташкил этилди. Унга йиғинда қатнашаётган барча жамоалар вакиллари таклиф қилинди. Тадбир давомида меҳмонларга ўзбек урф-одати, бой тарихий ва маданий мероси, ҳукуматимизнинг спортни қўллаб-қувватлашга қаратаётган эътибори ҳақида батафсил гапириб берилди.
Шунингдек, ифторлик дастурхони ёзилди. Унда ўзбек ошхонасининг энг тансиқ таом ва ширинликлари тортилиб, меҳмонлар билан баҳам кўрилди. Тадбир якунида иштирокчиларга ассоциациянинг эсдалик совғалари тақдим этилди.

The guests enjoyed the rich Uzbek cultural heritage
As you know, an international taekwondo training camp is currently being held in the capital. It should be noted that within the framework of the collection, the WT Taekwondo Federation of Uzbekistan continued its tradition.
Representatives of such countries as Chinese Taipei, Qatar and Vietnam take part in the TCB. On the next day of the holy month of Ramadan, a cultural event was organized with the aim of spending the leisure time of guests with benefits and showing Uzbek hospitality. During the cultural event, the guests learned a lot about Uzbek traditions, customs, the rich history of Uzbekistan and cultural heritage, as well as about the attention paid by the President to the development of sports.
Then, during the iftorlik, a festive table was set. The guests were able to taste the best Uzbek national dishes and sweets. At the end of the event, the participants were presented with memorable gifts.