“Спортни сев, спорт билан яша!”: Фестивалга мактабгача таълим муассасалари ҳам қўшилишди
Президентимизнинг 2020 йил 30 октябрь куни эълон қилган “Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони ижросини таъминлаш мақсадида Республикамиз бўйлаб “Спортни сев, спорт билан яша!” оммавий мусобақаси йўлга қўйилган. Ҳозирда бутун мамлакатимиз бўйлаб мазкур мусобақанинг навбатдаги ойлиги бўлиб ўтмоқда.
Режага кўра, май ойи Тошкент вилоятида шахмат-шашка баҳслари ўтказиляпти. Ана шундай аҳамиятли тадбирлардан бири Нурафшон шаҳрида ташкил этилди. Унда вилоятнинг мактабгача таълим муассасаларида фаолият олиб бораётган тарбиячилар ва болажонлар шахмат-шашка бўйича баҳс олиб боришди. Қизиқарли кечган баҳсларда чирчиқлик Зулхумор Анорбоева тарбиячилар ўртасида, Юсуф Абдукаримов эса болалар орасида ғалабани қўлга киритди.
Тақдирлаш маросимида вилоят ҳокимининг ўринбосари Д.Бабаев, шунингдек, вилоят Туризм ва спорт бошқармаси, МОҚ вакиллари иштирок этишди.

«Люби спорт, живи со спортом!»: в Нурафшане прошли соревнования среди детей
С целью обеспечения реализации задач, упомянутых в Указе Президента Республики Узбекистан «О мерах по широкому внедрению здорового образа жизни и дальнейшему развитию массового спорта» по всей Республике проходит спортивный фестиваль «Люби спорт, живи со спортом!». В настоящее время во всех регионах страны начато проведение соревнований за май месяц.
В частности, в этом месяце в Ташкентской области проходит соревнование по шахматам и шашке. Одно из таких состязаний состоялось в городе Нурафшан. В частности, среди воспитателей дошкольных учреждений и воспитанниками детских садиков было организовано соревнование. В итоге, среди воспитателей победила Зулхумор Анорбоева из Чирчика , а Юсуф Абдукаримов среди детей.
На церемонии награждения принимали участие заместитель хокима области Д.Бабаев, а также, представители управления туризма и спорта области и НОК.