“Спортни сев, спорт билан яша!”: Фестивалга мактабгача таълим муассасалари ҳам қўшилишди
Президентимизнинг 2020 йил 30 октябрь куни эълон қилган “Соғлом турмуш тарзини кенг татбиқ этиш ва оммавий спортни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги Фармони ижросини таъминлаш мақсадида Республикамиз бўйлаб “Спортни сев, спорт билан яша!” оммавий мусобақаси йўлга қўйилган. Ҳозирда бутун мамлакатимиз бўйлаб мазкур мусобақанинг навбатдаги ойлиги бўлиб ўтмоқда.
Режага кўра, май ойи Тошкент вилоятида шахмат-шашка баҳслари ўтказиляпти. Ана шундай аҳамиятли тадбирлардан бири Нурафшон шаҳрида ташкил этилди. Унда вилоятнинг мактабгача таълим муассасаларида фаолият олиб бораётган тарбиячилар ва болажонлар шахмат-шашка бўйича баҳс олиб боришди. Қизиқарли кечган баҳсларда чирчиқлик Зулхумор Анорбоева тарбиячилар ўртасида, Юсуф Абдукаримов эса болалар орасида ғалабани қўлга киритди.
Тақдирлаш маросимида вилоят ҳокимининг ўринбосари Д.Бабаев, шунингдек, вилоят Туризм ва спорт бошқармаси, МОҚ вакиллари иштирок этишди.

"Love sports, live with sports!": competitions among children were held in Nurafshan
In order to ensure the implementation of the tasks mentioned in the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On measures for the widespread introduction of a healthy lifestyle and the further development of mass sports", a sports festival "Love sports, live with sports!" is being held throughout the Republic. Currently, competitions for the month of May have been launched in all regions of the country.
In particular, this month a chess and draughts competition is being held in the Tashkent region. One of these competitions was held in the city of Nurafshan. In particular, a competition was organized among preschool teachers and kindergarten students. As a result, Zulkhumor Anorboeva from Chirchik won among the teachers , and Yusuf Abdukarimov among the children.
The award ceremony was attended by the deputy khokim of the region D. Babayev, as well as representatives of the Department of tourism and sports of the region and the NOC.