Байрам муносабати билан фахрий велоспортчиларга эҳтиром кўрсатилди
Туризм ва спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ҳамкорлигида Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси томонидан 9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан фахрий спортчилар иштирокида байрам тадбири ташкил этилди. Уларнинг ҳаёт йўллари, эришган ютуқлари хусусида сўз юритилиб, юртимиздаги тинчлик-осойишталикнинг қадрига етиш кераклиги таъкидланди.
Фахрий спортчилар айтишганидек, бугунги осойишта ва фаровон ҳаётга эришиш учун қанчадан-қанча боболаримиз жасорат кўрсатиб, жанг майдонларида ҳалок бўлишган. Уруш аталмиш даҳшатли бу қирғин, халқимизнинг, аждодларимизнинг бошига не-не қаро кунларни солмаган?!
Фахрийлар дастурхон атрофида бугунги тинч-осойишта замонамизга шукроналар келтириб, Мустақиллигимизнинг боқийлиги, Президентимизнинг узоқ умри учун дуога қўл очдилар.
Тадбир якунида велоспорт фидойиларига “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари ҳамда эсдалик совғалари топширилди.

В связи с праздником 9 мая состоялось мероприятие для ветеранов
Совместно с Министерством туризма и спорта, Национальным Олимпийским комитетом федерацией велосипедного спорта Узбекистана в связи с Днём памяти и почестей, которое широко отмечается 9 мая в нашей стране, было организовано праздничное мероприятие с участием почётных ветеранов спорта. Во время мероприятия было рассказано о жизненном пути и достижениях ветеранов, и что мы должны ценить нашу сегодняшнюю жизнь и то что живём в спокойствии.
Как отметили ветераны спорта, чтобы мы жили спокойно, безопасно, и ни в чем не нуждаясь, наши предки отдали свои жизни и погибли в поле боя, борясь за свободу. Из-за войны сколько семей остались без крыши над головой, сколько детей лишились своих матерей и отцов, люди теряли своих родных и близких.
Во время мероприятия, за праздничным столом ветераны помолились за здоровье нашего Президента и чтобы Независимость Узбекистана была вечной.
В конце мероприятия, ветеранам велоспорта были вручены нагрудные знаки «Ветеран спорта Узбекистана» и памятные подарки.