Байрам муносабати билан фахрий велоспортчиларга эҳтиром кўрсатилди
Туризм ва спорт вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ҳамкорлигида Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси томонидан 9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан фахрий спортчилар иштирокида байрам тадбири ташкил этилди. Уларнинг ҳаёт йўллари, эришган ютуқлари хусусида сўз юритилиб, юртимиздаги тинчлик-осойишталикнинг қадрига етиш кераклиги таъкидланди.
Фахрий спортчилар айтишганидек, бугунги осойишта ва фаровон ҳаётга эришиш учун қанчадан-қанча боболаримиз жасорат кўрсатиб, жанг майдонларида ҳалок бўлишган. Уруш аталмиш даҳшатли бу қирғин, халқимизнинг, аждодларимизнинг бошига не-не қаро кунларни солмаган?!
Фахрийлар дастурхон атрофида бугунги тинч-осойишта замонамизга шукроналар келтириб, Мустақиллигимизнинг боқийлиги, Президентимизнинг узоқ умри учун дуога қўл очдилар.
Тадбир якунида велоспорт фидойиларига “Ўзбекистон спорт фахрийси” кўкрак нишонлари ҳамда эсдалик совғалари топширилди.

In connection with the holiday on May 9, an event for veterans was held
Together with the Ministry of Tourism and Sports, the National Olympic Committee, the Cycling Federation of Uzbekistan organized a festive event with the participation of honorary sports veterans in connection with the Day of Remembrance and Honors, which is widely celebrated on May 9 in our country. During the event, it was told about the life path and achievements of veterans, and that we should appreciate our current life and the fact that we live in peace.
As the sports veterans noted, in order for us to live calmly, safely, and without needing anything, our ancestors gave their lives and died on the battlefield, fighting for freedom. Because of the war, how many families were left without a roof over their heads, how many children lost their mothers and fathers, people lost their relatives and friends.
During the event, at the festive table, the veterans prayed for the health of our President and for the Independence of Uzbekistan to be eternal.
At the end of the event, cycling veterans were awarded badges "Veteran of Sports of Uzbekistan" and memorable gifts.