Бухоролик фахрийларга эҳтиром кўрсатилди
9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан бир қатор хайрли тадбирлар ўтказилмоқда. Ана шундай ишлардан бири Бухоро вилояти фахрийлари учун ташкил этилди.
Бухоро вилоятида ҳам умрининг катта қисмини ўзбек спорти ривожи учун бахшида этган фидойиларни учратиш мумкин. Вилоят Туризм ва спорт бош бошқармаси ҳамда МОҚнинг ҳудудий вакиллари байрам муносабати билан бухоролик фахрийларнинг ҳолидан хабар олиб, уларга эсдалик совғаларини тақдим қилишди. Улар орасида Болта Ғаффоров, Ғулом Вафоев, Ислом Шодиев, Мансур Қодиров каби 11 нафар фахрийларни келтириб ўтиш мумкин.
Ўз навбатида, фахрийларимиз бундай эътибордан мамнун бўлиб, давлатимиз раҳбари ва ҳукуматимизнинг уларни қўллаб-қувватлашаётганидан миннатдор эканликларини билдириб ўтишди.

Honor and respect were given to the veterans of Bukhara
In connection with the Day of Remembrance and Honors, events are organized throughout the Republic. One of these events was held for veterans from Bukhara.
And in this region you can meet representatives of sports who have devoted their lives to the development of this sphere in the country. The Main Department of Tourism and Sports of the region, regional representatives of the NOC in honor of the Day of Remembrance and Honors visited veterans and presented gifts. Among them, 11 veterans can be noted, in particular, such as Bolta Gaffarov, Gulom Vafoev, Islom Shodiyev and Mansur Kodirov.
In turn, the veterans were very pleased with the attention provided and noted that they were grateful to our President and the government of the country for showing concern.