Бухоролик фахрийларга эҳтиром кўрсатилди
9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан бир қатор хайрли тадбирлар ўтказилмоқда. Ана шундай ишлардан бири Бухоро вилояти фахрийлари учун ташкил этилди.
Бухоро вилоятида ҳам умрининг катта қисмини ўзбек спорти ривожи учун бахшида этган фидойиларни учратиш мумкин. Вилоят Туризм ва спорт бош бошқармаси ҳамда МОҚнинг ҳудудий вакиллари байрам муносабати билан бухоролик фахрийларнинг ҳолидан хабар олиб, уларга эсдалик совғаларини тақдим қилишди. Улар орасида Болта Ғаффоров, Ғулом Вафоев, Ислом Шодиев, Мансур Қодиров каби 11 нафар фахрийларни келтириб ўтиш мумкин.
Ўз навбатида, фахрийларимиз бундай эътибордан мамнун бўлиб, давлатимиз раҳбари ва ҳукуматимизнинг уларни қўллаб-қувватлашаётганидан миннатдор эканликларини билдириб ўтишди.

Ветеранам Бухары оказан почёт и уважение
В связи с Днём памяти и почестей, по всей Республике организуются мероприятия. Одно из таких мероприятий состоялось для ветеранов из Бухары.
И в этом регионе можно встретить представителей спорта, которые посвятили свою жизнь развитию этой сферы в стране. Главное управление туризма и спорта области региональные представители НОК в честь Дня памяти и почестей навестили ветеранов и вручили подарки. Среди них можно отметить 11 ветеранов, в частности, таких как — Болта Гаффаров, Гулом Вафоев, Ислом Шодиев и Мансур Кодиров.
В свою очередь ветераны были очень рады оказанному вниманию и отметили, что благодарны нашему Президенту и правительству страны за проявление заботы.