Қорақалпоғистонда оммавий мусобақалар ва хотира турнирлари ўтказилмоқда
Шу кунларда бутун Республикамиз бўйлаб “Спортни сев, спорт билан яша!” оммавий мусобақаси қаторида 9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан кўплаб спорт тадбирлари ташкил этилмоқда. Бу борада Қорақалпоғистон Республика вакиллари ҳам анча фаоллигини таъкидлаб ўтиш жоиз.
Режага кўра, ҳозир ушбу ҳудудда “Спортни сев, спорт билан яша!” мусобақаси доирасида мини-футбол ойлиги бўлиб ўтмоқда. Ҳозирда Республиканинг Қонликўл, Беруний, Бўзатов, Кегейли ва Амударё туманлари, Нукус шаҳарларида саралаш баҳслари бўлиб ўтмоқда. Таъкидлаш жоиз, ҳозирги об-ҳавонинг ҳам қулай бўлиб тургани мини-футбол шинавандалари учун қўл келмоқда.
Шунингдек, Республика ёшлари 9 май – Хотира ва қадрлаш куни доирасида ташкил этилаётган тадбирларда ҳам анча фаол. Аҳамиятлиси, Амударё туманида шахмат-шашка бўйича ўтган ана шундай мусобақалардан бири кўзи ожиз 1-2 тоифа ногиронлари ўртасида ташкил этилди. Шунингдек, қатор туман ва шаҳарларидаги БЎСМ ва бошқа спорт объектлари ана шундай тадбирлар билан гавжум.

Mass competitions and memory tournaments are held in Karakalpakstan
Currently, along with the Republican festival "Love Sports, Live with sports", memory tournaments are held in connection with May 9-the Day of Memory and Honor. It should be noted that representatives of Karakalpakstan are very active in this direction.
According to the plan, mini-football competitions will be held this month as part of the "Love Sports, Live with Sports" festival. Currently, the qualifying stage is being completed in Konlikul, Beruniy, Buzatov, Kegeyli, Amu Darya and Nukus. It should be noted that the clear weather came in very handy for the players.
Also, the youth of the region actively participates in events that are held in honor of the Day of Remembrance and Honors. It is noteworthy that one of these competitions was held in chess and checkers among blind people in the Amu Darya. Also, such competitions are held in many youth sports schools of districts and cities.