“Спортни сев, спорт билан яша!”: Жиззахда стол тенниси баҳслари ўтказилмоқда
Республикамиз бўйлаб ўтказилаётган “Спортни сев, спорт билан яша!” оммавий мусобақасида май ойи баҳслари ҳам бошланди. Регламентга кўра, ушбу ой Жиззах вилоятида стол тенниси беллашувлари бўлиб ўтмоқда.
Ҳозирги пайтгача вилоятнинг мавжуд 13 та шаҳар ва туманларда маҳаллалар кесимида дастлабки саралаш баҳслари бўлиб ўтмоқда. Унда ғалаба қозонган ёшлар дастлаб туман, сўнг вилоят биринчилигининг финал босқичида иштирок этишлари мумкин. Маълумотларга кўра, шу пайтгача ўтган баҳсларда 500 нафарга яқин ҳаваскор спортчилар ўз омадларини синаб кўрган. Эътиборингизга ўтказилган беллашувлардан бир қатор суратларни тақдим қиламиз:

"Love sports, Live sports!": Table tennis competitions are held in Jizzakh
"Love Sports, Live sports!" in the mass competition, the May competitions also began. According to the regulations, table tennis competitions are being held in the Jizzakh region this month.
To date, preliminary qualifying matches in the context of mahallas are being held in 13 existing cities and districts of the region. The young people who won it can take part in the final stage of the first district, and then the regional championship. According to the information, so far about 500 amateur athletes have tried their luck at past competitions. We present to your attention a series of photos from the competitions held: