МОҚ раиси ўринбосари Салим Абдувалиев 71 ёшда!
Бугун МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси раиси ва ўзбек спортининг жонкуярларидан бири Салим Киргизбаевич Абдувалиев 71 ёшни қарши олмоқда.
Салим Абдувалиев 1950 йил дунёга келган. Умрининг кўп қисмини юртимизда жисмоний тарбия ва спортни оммалаштириш, Олимпия ҳаракати ривожлантиришга сарфлаб келмоқда. Бу инсон нафақат мамлакатимиз, балки бутун дунёда спорт курашларининг ривожи йўлида ҳисса қўшиб келаётган жонкуяр ҳисобланади.
Салим Киргизбаевич Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари сифатида юртимизда спорт курашлари бўйича шаклланган кучли мактабга пойдевор қўйган, пойтахтимизда катталар ўртасидаги Осиё ва жаҳон чемпионати каби мусобақаларнинг ўтказилиши йўлида жонбозлик кўрсатган мутахассислардан бири ҳисобланади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Салим Абдувалиевни катта спорт жамоатчилиги ва юртимиздаги Олимпия ҳаракатининг барча иштирокчилари номидан 71 ёшлик қутлуғ айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, мустаҳкам соғлиқ тилаб қолади.

Заместителю председателя НОК Узбекистана Салиму Абдувалиеву исполнилось 71-лет!
Сегодня заместитель председателя НОК, председатель ассоциации спортивной борьбы Узбекистана и один из выдающихся деятелей узбекского спорта Салим Киргизбаевич Абдувалиев празднует своё 71-летие.
Салим Киргизбаевич родился в 1950 году. Основную часть своей жизни посвятил развитию физической культуры и спорта, Олимпийского движения в Узбекистане и по сей день оказывает значимый вклад в развитие этих сфер. Этот человек является одним из выдающихся деятелей спортивной борьбы не только в нашей стране, но и во всём мире.
Также, Салим Абдувалиев вложил неоценимый вклад в создании сильной школы борьбы в нашей стране, проявлял инициативы по проведению чемпионатов мира и Азии в Ташкенте среди взрослых. Работает очень усердно совместно с Комитетом и поднимает имидж Узбекистана на мировой арене.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана от имени широкого спортивного сообщества и всех участников Олимпийского движения искренне поздравляет Салима Абдувалиева с Днём рождения, желает крепкого здоровья, долгих лет жизни и успехов.