МОҚ раиси ўринбосари Салим Абдувалиев 71 ёшда!
Бугун МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси раиси ва ўзбек спортининг жонкуярларидан бири Салим Киргизбаевич Абдувалиев 71 ёшни қарши олмоқда.
Салим Абдувалиев 1950 йил дунёга келган. Умрининг кўп қисмини юртимизда жисмоний тарбия ва спортни оммалаштириш, Олимпия ҳаракати ривожлантиришга сарфлаб келмоқда. Бу инсон нафақат мамлакатимиз, балки бутун дунёда спорт курашларининг ривожи йўлида ҳисса қўшиб келаётган жонкуяр ҳисобланади.
Салим Киргизбаевич Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси раиси ўринбосари сифатида юртимизда спорт курашлари бўйича шаклланган кучли мактабга пойдевор қўйган, пойтахтимизда катталар ўртасидаги Осиё ва жаҳон чемпионати каби мусобақаларнинг ўтказилиши йўлида жонбозлик кўрсатган мутахассислардан бири ҳисобланади.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Салим Абдувалиевни катта спорт жамоатчилиги ва юртимиздаги Олимпия ҳаракатининг барча иштирокчилари номидан 71 ёшлик қутлуғ айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, мустаҳкам соғлиқ тилаб қолади.

Deputy Chairman of the NOC of Uzbekistan Salim Abduvaliyev has turned 71 years old!
Today, the deputy chairman of the NOC, the chairman of the Wrestling Association of Uzbekistan and one of the outstanding figures of Uzbek sports, Salim Kirgizbaevich Abduvaliyev, celebrates his 71st birthday.
Salim Kirgizbaevich was born in 1950. He devoted the main part of his life to the development of physical culture and sports, the Olympic movement in Uzbekistan and to this day makes a significant contribution to the development of these areas. This person is one of the outstanding figures of wrestling not only in our country, but also around the world.
Also, Salim Abduvaliyev made an invaluable contribution to the creation of a strong wrestling school in our country, took initiatives to hold the World and Asian championships in Tashkent among adults. He works very hard together with the Committee and raises the image of Uzbekistan on the world stage.
The National Olympic Committee of Uzbekistan, on behalf of the broad sports community and all participants of the Olympic Movement, sincerely congratulates Salim Abduvaliyev on his birthday, wishes him good health, long life and success.