Қиличбозлик ва сузиш бўйича терма жамоамиз вакиллари тиббий текширувдан ўтишди
Белгиланган график асосида терма жамоаларимизни коронавирусга қарши эмлаш олдидан диспансеризациядан ўтказиш текширувлари олиб борилаётгани ҳақида хабар берган эдик. Бугун ана шундай текширувлар қиличбозлик ва сузиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси вакиллари билан ташкил қилинди.
Таъкидлаш жоиз, мазкур текширувдан сўнг қиличбозларимиз Дукентдаги йиғинга жўнаб кетишди. 36 спортчидан иборат жамоамиз 10 кун давомида ўқув-машғулот йиғинини олиб боришади.
МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази вакиллари, шу жумладан, сузувчиларимизни ҳам текширувдан ўтказишди. Доимгидек тиббиёт ходимлари ташриф давомида спортчилардан ПЗР учун суртма, чуқурлаштирилган текширувлар учун қон таҳлилларини олиш билан бирга, умумий ҳолатини ҳам кўздан кечириб қайтишди.

Representatives of our fencing and swimming team have passed a medical examination
We have already reported that in accordance with the established schedule, dispensary checks of our national teams are being carried out before vaccination against coronavirus. Today, such checks were organized with representatives of the national fencing and swimming team of Uzbekistan.
It should be noted that after this check, our fencers went to the training camp in Dukent. Our team of 36 athletes will hold a training camp for 10 days.
Representatives of the Republican Scientific and Practical Center of Sports Medicine at the IOC examined, among other things, our swimmers. As always, during the visit, medical workers not only took ointment for MANPADS from athletes, blood tests for in-depth examinations, but also checked their general condition.