Қиличбозлик ва сузиш бўйича терма жамоамиз вакиллари тиббий текширувдан ўтишди
Белгиланган график асосида терма жамоаларимизни коронавирусга қарши эмлаш олдидан диспансеризациядан ўтказиш текширувлари олиб борилаётгани ҳақида хабар берган эдик. Бугун ана шундай текширувлар қиличбозлик ва сузиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси вакиллари билан ташкил қилинди.
Таъкидлаш жоиз, мазкур текширувдан сўнг қиличбозларимиз Дукентдаги йиғинга жўнаб кетишди. 36 спортчидан иборат жамоамиз 10 кун давомида ўқув-машғулот йиғинини олиб боришади.
МОҚ қошидаги Республика спорт тиббиёти илмий-амалий маркази вакиллари, шу жумладан, сузувчиларимизни ҳам текширувдан ўтказишди. Доимгидек тиббиёт ходимлари ташриф давомида спортчилардан ПЗР учун суртма, чуқурлаштирилган текширувлар учун қон таҳлилларини олиш билан бирга, умумий ҳолатини ҳам кўздан кечириб қайтишди.

Представители нашей сборной по фехтованию и плаванию прошли медицинское обследование
Мы уже сообщали, что в соответствии с установленным графиком проводятся диспансерные проверки наших национальных команд перед вакцинацией против коронавируса. Сегодня такие проверки были организованы с представителями сборной команды Узбекистана по фехтованию и плаванию.
Следует отметить, что после этой проверки наши фехтовальщики отправились на сбор в Дукент. Наша команда из 36 спортсменов проведет тренировочный сбор в течение 10 дней.
Представители Республиканского научно-практического центра спортивной медицины при МОК осмотрели, в том числе, наших пловцов. Как всегда, во время визита медработники не только брали у спортсменов мазь на ПЗРК, анализы крови на углубленные обследования, но и проверяли их общее состояние.