Гўзал Хуббиева ҳамда Екатерина Шубинани табриклаймиз!
Бугун енгил атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Гўзал Хуббиева ҳамда байдаркачимиз Екатерина Шубина таваллуд айёмини нишонлашмоқда.
Гўзал Хуббиева 1976 йил 2 май куни Тошкентда таваллуд топган. Спортчилик фаолиятида спринтерлик йўналишларида (100 ва 200 метр) иштирок этиб, Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008 ва Лондон-2012 Олимпия ўйинларида юртимиз шарафини ҳимоя қилган. Шунингдек, Хуббиева Доха-2006 Осиё ўйинларида 1 тадан олтин ва кумуш, Гуанчжоу-2010 да эса 1 тадан кумуш ва бронза медалларини қўлга киритган. Спринтеримиз ҳисобида Осиё чемпионатларининг ҳам олтин ва кумуш медаллари мавжуд.
Екатерина Шубина 1988 йил 2 май куни Тошкент вилоятида таваллуд топган. Байдаркачимиз Гуанчжоу-2010 Осиё ўйинларида кумуш ва 2018 йил Индонезияда турли масофаларда кумуш ва бронза медаллари совриндори. Ҳозирда Токио-2020 Олимпия ўйинларига йўлланма берувчи мусобақага ҳозирлик кўрмоқда.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Гўзал Хуббиева ҳамда Екатерина Шубинани бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, уларга сиҳат-саломатлик ва омад тилаб қолади.

Поздравляем Гузаль Хуббиеву и Екатерину Шубину!
Сегодня главный тренер сборной Узбекистана по лёгкой атлетике Гузаль Хуббиева и представительница сборной Узбекистана по гребле на байдарках и каноэ Екатерина Шубина празднуют свой День рождения.
Гузаль Шавкатовна родилась 2 мая 1976 года в Ташкенте. Во время своей спортивной карьеры четыре раза принимала участие на Олимпиадах и защищала честь Узбекистана (Сидней-2000, Афина-2004, Пекин-2008, Лондон-2012). Также, наш спринтер завоевала по одной золотой и серебряной медали на Азиатских играх в Дохе 2006 года, а в Гуанчжоу-2010 удостоилась серебра и бронзы. Гузаль Хуббиева несколько раз была золотым и серебряным призёром чемпионатов Азии.
Екатерина Шубина родилась 2 мая 1988 года в Ташкентской области. На Азиатских играх 2010 года завоевала серебряную медаль, а в 2018 году в Индонезии удостоилась серебра и бронзы.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Гузаль Хуббиеву и Екатерину Шубину с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и успехов.