Онлайн машғулот: Ўзбекистон Миллий Паралимпия ассоциацияси
Дўстлар! Бугун сиз билан Ўзбекистон Миллий Паралимпия ассоциациясининг Миллий Олимпия Қўмитаси ва Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги билан қўшма онлайн-машғулотини баҳам кўришдан мамнунмиз.
Пара-атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси бош мураббийи Сардор Абдуҳолиқов бевосита назорати остида интенсив машқлар ўтказилди. Спортчилар юкламаси синчковлик билан ҳисоблаб чиқилиб, юрак пульси доимий ўлчаб турилди.
Миллий олимпия қўмитаси президенти Р.М. Шаабдурахмонов муҳтарам Президентимиз топшириғига биноан қўмита ва вазирлик барча имкониятларни ишга солаётгани, спортчи ва мураббийларга ҳар томонлама кўмак ва ёрдам кўрсатаётганини таъкидлади.
Миллий олимпия қўмитаси барчани бундан кейин ҳам доимий ишлашни, соғлиғини мустаҳкамлаб боришни ва жисмоний машқларни мунтазам равишда бажаришни тавсия қилади. Шунингдек, барча мураббий ва спортчиларга ноодатий шароитда фидойилик билан машғулот олиб бориш истаги учун ташаккур билдиради.

Friends! Today we are pleased to share with you a joint online training session of the National Paralympic Association of Uzbekistan with the National Olympic Committee and the Ministry of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan
Under the careful supervision of Sardor Abdukhalikov, the head coach of the Uzbekistan national para — athletics team, an intensive strength training was held. The athletes ' workload was carefully calculated by taking regular pulse measurements.
President of the National Olympic Committee R. M. Shaabdurakhmonov noted that the committee and the Ministry of Physical Culture and Sports are making every effort to fulfill the instructions of the distinguished President of the Republic of Uzbekistan and provide all possible support and assistance to athletes and coaches.